Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

IPO jako sposób finansowania spółek innowacyjnych

IPO jako sposób finansowania spółek innowacyjnych

26,14

 

Monografia wpisuje się w nurt badań poświęconych finansom przedsiębiorstwa, na styku jego relacji z rynkiem kapitałowym. Walorem publikacji jest tematyka – jednoznacznie ukierunkowana na specyfikę przedsiębiorstw innowacyjnych. Zagadnienia podjęte w monografii są o tyle istotne, że gospodarka i społeczeństwo jest aktualnie w fazie przełomowych zmian, kiedy to innowacje w sposób szczególny stanowią o możliwości przejścia do nowego, wyższego etapu rozwoju. Stąd też pojawia się potrzeba poszukiwania źródeł finansowania innowacyjnych projektów i firm wdrażających innowacje. Temu zapotrzebowaniu wychodzi naprzeciw przedmiotowa monografia.
Praca uwzględnia wiele nurtów badawczych poruszanych w literaturze światowej w zakresie innowacyjności, specyfiki procesu IPO oraz finansowania przedsiębiorstw. Na wysoką ocenę zasługują przeprowadzone badania empiryczne, których wyniki uwzględniono w monografii. Badaniem objęto dwa rynki prowadzone przez GPW w Warszawie: podstawowy i alternatywny, łącznie 350 debiutów. Obszar opracowania jest kompleksowo osadzony w teorii funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Zdecydowanym walorem jest nadto fakt, iż opracowanie doskonale wpisuje się w wyzwania praktyki i współczesnego biznesu (…) z pewnością spotka się z dobrym przyjęciem wśród naukowców, jak i praktyków.

Z recenzji dr hab. Joanny Lizińskiej, prof. UEP

UMCS
Oprawa miękka

ISBN: 9788322797723

Liczba stron: 166

Format: 17.0x54.0cm

Cena detaliczna: 37,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...