Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Izrael i Objawienie

Eric Voegelin

Izrael i Objawienie

9.3

(3 oceny) wspólnie z

35,02

 

Wydanie tej książki wypełnia bolesną lukę w polskiej literaturze. O ile nie brakuje nam przekładów klasycznych prac dotyczących problemów współczesnych, o tyle klasyczne filozoficzno-polityczne prace dotyczące przeszłych okresów nierzadko nie są wciąż szerzej znane. Szczególnie odnosi się to do dziejów biblijnego Izraela, który bez wątpienia stanowi jedne z kluczowych filarów europejskiej kultury.
prof. Paweł Śpiewak

Eric Voegelin (1901-1985) należy do grona wybitnych i wpływowych uczonych dwudziestego wieku. Na dorobek naukowy Voegelina składa się kilkanaście książek oraz setki artykułów, które można zaliczyć do klasycznych już dokonań z zakresu filozofii politycznej czy historii idei.

W światowej humanistyce myśl Voegelina stanowi niezmiennie ważny punkt odniesienia w debatach i dyskusjach; komentarze i omówienia dzieł Voegelina zostały zebrane na 305 stronach bibliografii międzynarodowej. Mimo to recepcja Voegelina w Polsce wciąż znajduje się zaledwie na poziomie fragmentarycznym. Dotyczy to przede wszystkim przekładów jego najważniejszych dzieł. Przede wszystkim zaniedbano udostępnienie polskiemu czytelnikowi najważniejszego dzieła Voegelina – liczące pięć tomów „Order and History”. W związku z takim stanem rzeczy Teologia Polityczna podjęła się wydania wszystkich tomów z tej serii: dotychczas opublikowaliśmy „Platon” (2009), „Arystoteles” (2011) i „Świat polis” (2013).

Teologia Polityczna
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-628-8436-0

Tytuł oryginalny: Israel and Revelation

Liczba stron: 780

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 58,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...