Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jack Reacher: W tajnej służbie

Lee Child

Jack Reacher: W tajnej służbie

7.2

(1523 ocen) wspólnie z

27,91

 

Reacher wreszcie trafia do Białego Domu!
Musi jednak dokonać niemożliwego.
Wynajęto go, by zabił… wiceprezydenta USA.


Czy może być lepsza metoda na sprawdzenie skuteczności ochrony wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych niż zatrudnienie kogoś, by sfingował zamach?

Jack Reacher, który właśnie przypadkiem zawitał do Atlantic City, nadaje się idealnie do roli potencjalnego zamachowcy. Na prośbę ambitnej agentki Secret Service – byłej dziewczyny jego brata – przyjmuje to nietypowe zlecenie, nie zdając sobie sprawy, że zagrożenie jest jak najbardziej realne, a on sam stanie na linii ognia.

Tymczasem prawdziwi zamachowcy są doskonale zorganizowani i gotowi na wszystko. Nie mają jednak pojęcia, że ochrona wiceprezydenta właśnie została wzmocniona o jednego człowieka. Co nie byłoby dla nich wielkim problemem, gdyby chodziło o kogokolwiek innego, a nie Jacka Reachera, który sam jeden może sobie poradzić z problemami, wobec których cały zespół agentów byłby bezradny.


Jeśli „W tajnej służbie” nie powali was na kolana, to naprawdę nie wiem, jaką książkę mam wam polecić.

„The New York Times”


Reacher jest tak nieokrzesany, że aż dziw, że dostał stopień oficerski. Ale nie jest neandertalczykiem, o nie, po prostu nie po drodze mu z lemingami.

Amazon.com


Kupiłbym wszystko, co napisał Lee Child, najlepszy autor w branży książek sensacyjnych. Stworzony przez niego Jack Reacher jest przekonującym twardzielem, beztroskim i inteligentnym, a każda książka jest zbudowana jak precyzyjna bomba zegarowa.

„The Boston Globe”

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: Rok wydania: 2022

Liczba stron: 464

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 41,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...