Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jadłonomia po polsku

Marta Dymek

Jadłonomia po polsku

40,25

 

Wydanie w mniejszym, bardziej poręcznym formacie. Koniec z długimi listami trudno dostępnych składników. Dość rezygnacji z ulubionych, tradycyjnych smaków. Jadłonomia po polsku pokazuje, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna co ruskie pierogi. W sześciu rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziecie mnóstwo roślinnych inspiracji. To nie pomyłka, pór roku mamy w Polsce sześć – jest przecież przedwiośnie oraz trochę zapomniane przedzimie. W końcu czekając na nowalijki trzeba coś jeść, na przykład barszcz z wędzonymi śliwkami, kanapki z pastą z ciecierzycy i kiszonych ogórków, a na deser gryczaną granolę.
Ta książka to nie tylko przepisy, ale też praktyczne porady, które sprawiają, że gotowanie jest zrozumiałe i pyszne. W końcu wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić rewolucyjny pasztet bez pieczenia i czemu w bigosie tak dobrze smakuje kilka kawałków słodkiej dyni. A przede wszystkim: jak gotować roślinnie po polsku, czyli po naszemu – w zgodzie z naszymi smakami, chęciami, możliwościami.

Marta Dymek to autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków, a także bestsellera Nowa Jadłonomia (Marginesy 2017). Od dziesięciu lat prowadzi stronę z roślinnymi przepisami, która każdego miesiąca zalicza ponad milion odsłon.
Współpracuje z najciekawszymi polskimi magazynami kulinarnymi, a od 2015 roku prowadzi autorski program kulinarny na kanale Kuchnia+ Zielona Rewolucja Marty Dymek.
W 2019 roku została ambasadorką kampanii RoślinnieJemy. Wierzy, że każdy, kto chce, może jeść bardziej roślinnie.


Kuchnia wegańska według Marty Dymek to odwaga - odwaga do odkrywania nowych smaków, do odchodzenia od tradycyjnych, znanych już nam wszystkim przepisów. W Jadłonomii po polsku autorka pokazuje, że gotowanie bez użycia produktów odzwierzęcych nie musi być trudne ani skomplikowane. Wręcz przeciwnie, może być ekscytujące i pełne inspiracji!

Dymek, znaną miłośniczką kuchni roślinnej, udaje się tym razem odświeżyć polską kuchnię. Używając sezonowych owoców i warzyw, nasza kulinarka proponuje sześć rozdziałów, zgodnych z sześcioma porami roku, zwracając uwagę na często pomijane przedwiośnie i przedzimie. Każda z tych części roku ma swoje unikalne składniki, które, jak pokazuje Dymek, można wykorzystać do przygotowania pysznych, wegańskich wersji tradycyjnych potraw. Bezmięsne dania, które z pewnością zaskoczą nawet najbardziej wymagających smakoszy.

""Jadłonomia po polsku"" to nie tylko zbiór przepisów, ale także praktyczny poradnik dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z kuchnią roślinną. Dymek udowadnia, że jest to możliwe i daje konkretne wskazówki, jak to zrobić.

Czy wiedzieliście na przykład, że latem do rosołu warto wrzucić bób? Albo że można zrobić rewolucyjny pasztet bez pieczenia? A co powiecie na bigos z dodatkiem słodkiej dyni? Takie i wiele innych pomysłów na wegańskie dania, zainspirowane polską kuchnią, znajdziecie w tej książce.

Dla tych, którzy szukają więcej informacji na temat diety roślinnej, Dymek rekomenduje również ""Misę Mocy. Przewodnik po kuchni zmieniającej świat"". Zawiera ona jeszcze więcej porad i wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania, a także pełen przepisów na smaczne, wegańskie posiłki. Marta Dymek pokazuje, że kuchnia roślinna może być nie tylko zdrowa, ale i smaczna. A co najważniejsze - dostępna dla każdego!

Marginesy
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-674-0650-5

Liczba stron: 280

Format: 17.0x22.0cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...