Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak być piłkarzem Dwa metry śmiechu

Peter Crouch, Tom Fordyce

Jak być piłkarzem Dwa metry śmiechu

39,99

 

Tytułowe dwa metry to Peter Crouch. Tak, sportowiec jest bardzo wysoki i wbrew oczekiwaniom nie gra w koszykówkę, a w piłkę nożną.

Chcesz być profesjonalnym piłkarzem? Musisz pamiętać, że nikt w tej branży nie jest normalny. To najdziwniejsza, a zarazem najbardziej fascynująca grupa, jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Chcesz być profesjonalnym piłkarzem? Jeden wpada na trening w czerwonym garniturze, z cylindrem w tym samym kolorze, drewnianą laską i okularami bez szkieł, a drugi ma tyle sportowych samochodów, że zostawia jeden z nich na parkingu i po prostu o nim zapomina.

Peter Crouch zabierze Cię na wycieczkę do piłkarskich szatni Premier League i reprezentacji Anglii, dzięki czemu dowiesz się z pierwszej ręki dowiesz się o wszystkim, co tam się dzieje! Crouch zdradzi Ci, który obrońca biegał za nim po całym boisku, powtarzając: „Zabiję cię”, a także dlaczego wielu milionerów nigdy nie ma własnego żelu pod prysznic i co mówi Cristiano Ronaldo, gdy staje przed lustrem.

Jesteś gotowy na podjęcie tej szalonej podróży przez świat piłki z Peterem Crouchem?

***

Z tej książki kapie angielskim humorem w najlepszym wydaniu. A wiadomo, że jeśli angielski humor połączy się z angielskim futbolem, to musi wyjść smaczne danie. Gdyby Peter Crouch obdzielił dystansem do piłki swoich kolegów, być może sami zaczęliby się śmiać, patrząc w lustro.
Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty

Crouchowi nigdy nie groziło zdobycie Złotej Piłki, ale przy dwóch metrach wzrostu potrafi strzelić bramkę przewrotką i jest w stanie dalej poruszać się o własnych siłach. Śmieszne historie opowiada jak profesjonalny komik. To prawdopodobnie najzabawniejszy piłkarz w angielskim futbolu.
Marcin Krzywicki, prawdopodobnie najzabawniejszy piłkarz w polskim futbolu

Najśmieszniejsza, najbardziej ironiczna, najbardziej zdystansowana i najbardziej krytyczna biografia piłkarska, jaką przeczytacie. Peter Crouch stworzył arcydzieło.
Mateusz Święcicki, Eleven Sports

Jak być piłkarzem:
Zalecane
• Unikanie Roya Keane’a, jeśli właśnie kupiłeś sobie absurdalny samochód
• Pytanie o cenę strzyżenia, zanim usiądziesz na fotelu
• Mądre planowanie swoich cieszynek
Niezalecane
• Dzielenie się swoimi nachosami
• Robienie sobie tatuażu w języku, którego nie znasz
• Taranowanie gwiazdy swojej drużyny tydzień przed najważniejszym meczem sezonu

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-05-15

ISBN: 978-83-812-9456-0

Tytuł oryginalny: How to be Footballer

Liczba stron: 374

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Wywiad z Peterem Crouchem

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...