Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie dom, działkę lub inną nieruchomość. Poradnik praktyków

Agata Danowska, Bartosz Danowski

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie dom, działkę lub inną nieruchomość. Poradnik praktyków

37,00

 

Sprzedaj nieruchomość bez pośredników i zyskaj więcej
Ten krótki i praktyczny poradnik to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zamienić posiadane metry kwadratowe na pełne konto w banku. Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta. Nie wystarczy opublikować ogłoszenia w gazecie i czekać na telefony. Rynek nieruchomości - czy to użytkowych, czy to przeznaczonych do zamieszkania - jest trudny, wysoce konkurencyjny, łatwo się na nim potknąć i zakończyć transakcję z poczuciem niedosytu. Oraz z sumą o wiele niższą od tej, którą spodziewaliśmy się otrzymać w zamian za działkę, dom czy mieszkanie.

By tak się nie stało, do sprzedaży należy dobrze się przygotować.

Agata i Bartosz Danowscy od kilku lat konsekwentnie inwestują w nieruchomości. W tym czasie zdobyli sporą praktyczną wiedzę o tym rynku i nauczyli się na nim sprawnie poruszać. Ich książka to gotowa instrukcja obsługi procesu sprzedaży dla sprzedającego. Dowiesz się z niej m.in., co powinieneś zrobić, zanim wystawisz swoją nieruchomość na sprzedaż, jak ją realnie wycenić, gdzie i w jakiej formie zareklamować, jak demonstrować ją klientom i co zrobić, gdy potencjalnych kupujących brakuje. Poradnik przyda Ci się także w momencie, gdy już znajdziesz osobę gotową do zakupu. Pomoże Ci przygotować się do cenowych negocjacji i podpowie, jak rozmawiać o pieniądzach w taki sposób, by obie strony transakcji były zadowolone. Dowiesz się także z niego, o jakie formalności, koszty i podatki musisz zadbać jako sprzedający oraz z czym wiąże się proces przekazywania nieruchomości.

O autorach
Agata Danowska - magister prawa, absolwentka studiów Master of Business Administration i podyplomowych studiów z zakresu zarządzania nieruchomościami. Menedżer, dyrektor ds. rozwoju w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, ekspert Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego do spraw oceny wniosków unijnych w zakresie edukacji.
Autorka książki na temat pozyskiwania funduszy unijnych dla przedsiębiorców. Prywatnie mama 5-letniej Zosi.
Bartosz Danowski — 41-latek, autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert urzędu marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT. Pisze z myślą o Czytelnikach, stara się, aby przekaz w jego książkach był prosty i zrozumiały dla każdego odbiorcy.

OnePress
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-16

ISBN: 978-83-283-3853-1

Liczba stron: 168

Format: 14.1x21.1

Cena detaliczna: 37,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...