Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak mądrze kupić mieszkanie, dom lub działkę. Poradnik praktyków

Agata Danowska, Bartosz Danowski

Jak mądrze kupić mieszkanie, dom lub działkę. Poradnik praktyków

6.2

(13 ocen) wspólnie z

34,90

 

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz nieruchomość

Po wielu latach pomieszkiwania u rodziców, tułania się po wynajętych lokalach albo rezydowania w ciasnym metrażu nadszedł ten moment. Kupujesz coś własnego! Coś większego! Mieszkanie! Dom! Działkę, na której ten dom powstanie! Decyzja zapadła, teraz nadchodzi czas realizacji. Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta. Nie wystarczy zarejestrować się w okolicznych biurach nieruchomości i zgłaszać na każde wezwanie agenta. Współpraca z profesjonalistami nie jest oczywiście złym pomysłem, ale równolegle można też szukać samemu, zwiększając szanse na korzystny zakup wymarzonej własności.

By tak się stało, należy dobrze przygotować się do tego zakupu.

Agata i Bartosz Danowscy od kilku lat konsekwentnie inwestują w nieruchomości. W tym czasie zdobyli sporą praktyczną wiedzę o tym rynku i nauczyli się na nim sprawnie poruszać. Ich książka to praktyczna instrukcja procesu kupna dla kupującego. Dowiesz się z niej m.in., jakie są typy nieruchomości z prawnego punktu widzenia. Poznasz zalety rynku pierwotnego i wtórnego. Upewnisz się, czy znasz wszystkie miejsca, w których należy szukać wymarzonych czterech kątów, i zyskasz wiedzę o tym, na co zwracać uwagę przy odwiedzaniu potencjalnych lokalizacji. Przygotujesz się do negocjacji cenowych, załatwiania kwestii formalnych, podatkowych i prawnych. Dowiesz się także, jakie są prawa i obowiązki nabywcy w procesie przekazywania nieruchomości.

OnePress
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-3852-4

Liczba stron: 144

Format: 14.1x20.5

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...