Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak ugryżć teatr współczesny?

Gosia Kulik, Żarnecki Tomek

Jak ugryżć teatr współczesny?

8.6

(5 ocen) wspólnie z

69,00

 

Nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza w serii wydawniczej Tajne Komplety ukazała się książka „Jak ugryźć teatr współczesny?”.Wydawnictwo to ilustrowany przewodnik po teatrze współczesnym dla wszystkich, którzy mają ochotę zainteresować się tą dziedziną sztuki. Dzięki tej intrygującej pod względem graficznym książce teatr staje bardziej zrozumiały, ekscytujący – i niezwykle smakowity. Autorzy (Tomek Żarnecki, Gosia Kulik) serwują głodnym wiedzy czytelnikom nafaszerowane faktami i anegdotami lekkostrawne opowieści. Ich narratorem jest kasjer-łakomczuch, który ze swadą podróżuje w czasie i przestrzeni.

Kostiumy wyciśnięte z tubki, aktorskie laboratoria, tańczące parawany, maszyny do grania czy torcik o smaku mielonki są przyprawą dla sutych historii o najważniejszych nurtach teatralnych XX wieku i wielkich inscenizatorach.

Publikacja jest dedykowana wszystkim, w każdym wieku. Zamierzeniem autorów jest zwalczać przekonanie, wedle którego książka ilustrowana jest kierowana tylko do najmłodszych czytelników. Młodzi dorośli, dojrzałe dzieci, podstarzałe bobasy i zdziadziali nastolatkowie: jeśli nabraliście apetytu na oswojenie się z teatralnymi osobowościami i osobliwościami – życzymy smacznego!

Z uwagi na opiekę merytoryczną specjalistów książka może być przydatna jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i animatorów kultury.

Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-949-5838-1

Liczba stron: 192

Format: 300x300mm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...