Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak wychować tatę/mamę, gdy świat stanął na głowie?

Małgorzata Górna

Jak wychować tatę/mamę, gdy świat stanął na głowie?

7.5

(2 oceny) wspólnie z

19,94

 

Jedna książka, dwie opowieści i cała rodzina w komplecie!
Z pandemii nikt się nie ucieszył i nikt jej do nas nie zapraszał – wszyscy po prostu musieliśmy stawić jej czoła. Rodzicom Zosi i Piotrka w tym dziwnym czasie przyszło zmierzyć się z jeszcze jednym wyzwaniem: choroba babci postępuje i nikt nie ma złudzeń, że uda się ją zatrzymać.
Czy to za dużo jak na jedną rodzinę? Dzieci widzą, że sytuacja zaczyna wszystkich przerastać i wpadają na pewien pomysł: może pandemia to dobry czas, żeby wziąć się za wychowywanie… rodziców?
Ta pięknie ilustrowana i radosna (choć poruszająca trudne tematy) książka pomoże w zrozumieniu emocji, których doświadczamy wszyscy – i dorośli, i dzieci. Zawiera dwa opowiadania zarówno dla dzieci młodszych, które nie czytają same, jak i dla czytających samodzielnie. Może pomóc rodzicom w przeprowadzeniu trudnych rozmów na temat naszych uczuć, choroby bliskich, nieoczekiwanych sytuacji.

Co wyróżnia książkę:
- książka 2 w 1,
- dwie okładki główne,
- dwie opowieści, dwie perspektywy.

Nota o autorze:
Małgorzata Górna – autorka książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarka, pedagog. Publikowała w krakowskich wydawnictwach Bliżej przedszkola i Aksjomat. Debiutowała w Wydawnictwie Literatura książką „Krzyś, niania i ja”. W dzieciństwie recytowała, śpiewała, uczyła się gry na fortepianie i tańczyła w balecie. Jako mała dziewczynka dostąpiła zaszczytu osobistego powitania w Bydgoszczy kardynała Stefana Wyszyńskiego prymasa Polski. Uwielbia spacery brzegiem morza, słodycze, książki i zwierzęta, szczególnie psy.

Święty Wojciech
Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 144

Cena detaliczna: 27,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...