Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak zacząć inwestować? Osiem kroków do sukcesu w finansach osobistych

Michał Walendowicz

Jak zacząć inwestować? Osiem kroków do sukcesu w finansach osobistych

51,38

 

Znajdź skuteczną strategię inwestycyjną dopasowaną do twojej osobowości Zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich pierwszych pieniędzy? Jesteś początkującym inwestorem? A może już od lat pomnażasz własne oszczędności? Wszystko jedno, na jakim etapie swojej finansowej podróży jesteś, o jej sukcesie lub porażce zdecydują twoje EMOCJE. A tych w inwestowaniu nie brakuje! Nasze uprzedzenia dotyczące pieniędzy, silne emocje związane ze stratami, sprzeczne komunikaty z rynku oraz brak jasnego celu i strategii? to wszystko utrudnia efektywne inwestowanie i sprawia, że większość inwestorów w długim terminie osiąga wyniki niższe od szerokiego rynku. Co więcej, sam proces inwestowania zamiast sprawiać radość, dla wielu inwestorów jest bardzo stresującym doświadczeniem. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i co możesz z tym zrobić? Ta książka pomoże ci: - lepiej poznać siebie jako inwestora - pokonać uprzedzenia dotyczące inwestowania i pieniędzy - określić swój cel oraz motywujący i dostosowany do ciebie plan jego realizacji - stworzyć własną strategię inwestycyjną - wdrożyć odpowiednie nawyki finansowe - nauczyć się rozpoznawać i kontrolować emocje towarzyszące inwestowaniu - uodpornić się na komunikaty z rynku - wzmocnić swoją psychikę pod kątem inwestycji - nauczyć się rozpoznawać i kontrolować to, na co masz wpływ inwestując. Ten napisany prostym i zrozumiałym językiem poradnik oparto na badaniach najwybitniejszych psychologów i naukowców zajmujących się psychologią inwestowania i dostosowano do realiów polskiego inwestora, bazując na bogatych doświadczeniach autora i licznych przykładach. Michał Walendowiczrozprawia się z najpopularniejszymi wśród Polaków uprzedzeniami dotyczącymi pieniędzy i inwestowania, w tym m.in.: brakiem pieniędzy, wiedzy czy zaufania do instrumentów inwestycyjnych lub bardzo znanym stwierdzeniem „pieniądze szczęścia nie dają”. Michał Walendowicz – z wykształcenia ekonomista. Studiował metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH w Warszawie i na uniwersytecie w Osnabrück. Ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania oraz MBA Innovation and Data Analysis SWPS & Woodbury School of Business . Od 2010 roku pracuje w instytucjach finansowych. Obecnie w NN Group International pełni funkcję lidera do spraw relacji z klientami. Autor książek Finansowa podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej i ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz lokalnie. Kompleksowy przewodnik dla polskiego inwestora oraz założyciel bloga finansowapodroz.eu. Prywatnie od kilkunastu lat z sukcesem buduje wolność finansową swojej rodziny, inwestując na rynku akcji, nieruchomości, obligacji i metali szlachetnych.

MT Biznes
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788382314649

Liczba stron: 332

Format: 15.8x23.5cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...