Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Dale Carnegie

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

27,02

 

Książka, która pomoże Ci w wielu życiowych aspektach. Poczuj, jak to jest być człowiekiem świadomym swojej siły i zjednaj serca wielu osób ze swojego otoczenia.

"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" to specyficzny poradnik, który opiera się na prostych radach. Na pierwszy rzut oka większość z nich może okazać się banalna i oczywista, jednak stosowanie się do nich pomoże w osiągnięciu celu i odniesieniu sukcesu na różnych płaszczyznach. Czytelnik dowie się, w jaki sposób powinien traktować innych ludzi, by go szanowali, a zarazem uważali za osobę wartością, z którą chcą się przyjaźnić.

Kluczem do większości relacji jest zrozumienie drugiej osoby. Według autora nie powinno się więc pouczać, krytykować ani potępiać jej poglądów. W ten sposób poczuje się ona lepiej, a jednocześnie doceni swojego rozmówcę. Aby zdobyć poważanie, warto też, jego zdaniem, zwracać uwagę na drobiazgi, np. pamiętać o imionach i nazwiskach klientów czy ludzi, z którymi jeszcze będzie się miało kontakt. Jeśli przy spotkaniu zwróci się do nich od razu po imieniu, poczują się ważni i zauważeni.

Dzięki tej pozycji odbiorca nauczy się być kimś jedynym w swoim rodzaju, a zarazem otoczy się gronem dobrych przyjaciół, zyskując miano tego, który z łatwością zdobywa zaufanie. Jednocześnie prawdopodobnie uda mu się zdobyć popularność w dziedzinie czy działalności, którą sobie wybierze.

O autorze

Dale Carnegie był amerykańskim pisarzem, który skupiał się na dziedzinach takich jak historia i psychologia. Urodził się w 1888 roku, zmarł natomiast w 1955. Jego książka "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" przyniosła mu ogromną popularność na całym świecie.

Studio Emka
Oprawa miękka

Liczba stron: 316

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...