Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jak żyć, żeby się nie bać?

Roman Groszewski

Jak żyć, żeby się nie bać?

7.8

(5 ocen) wspólnie z

22,99

 

Nie bój się, jesteś wolny
Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk. Jak przestać się bać codzienności i poczuć się bezpiecznie w czasach kryzysu? W jaki sposób dobrze rozeznać swoje powołanie i wybrać właściwą drogę? Jak skutecznie podejmować decyzje w zgodzie z sobą i Bogiem? Czy planowanie zabija naszą wolność i oddala nas od Boga?
Roman Groszewski SJ mówi o tym, w jaki sposób dojrzała relacja z Bogiem pomaga nam zmienić stosunek do życia i wiary tak, żeby przestać się bać. Tłumaczy, na czym polega dobre rozeznawanie i daje wskazówki, jak w dzisiejszych czasach – pełnych chaosu i przebodźcowania – odnaleźć spokój i spełnienie. Znam ludzi, którzy z lęku przed pomyłką latami nie podejmują żadnej decyzji. Powołanie realizuje się w ZAUFANIU – nie tylko wierzę w Boga, ale WIERZĘ BOGU – w to, co mówi o sobie. Powierzam się Mu, zawierzam, ufam i oddaję kontrolę. Nie boję się, jestem wolny, by moje życie stało się darem dla Niego i innych ludzi.
Roman Groszewski – jezuita, duszpasterz i rekolekcjonista. Ukończył studia z zakresu teologii biblijnej na UKSW. Przez kilka lat pracował jako duszpasterz akademicki w Warszawie. Jego pasją są rekolekcje ignacjańskie a szczególnie droga duchowości kontemplacyjnej. Współpracuje z portalem , Pogłębiarką i Modlitwą w drodze.

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-3107-4

Liczba stron: 208

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...