Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jam jest Legion

Nury Fabien

Jam jest Legion

6.6

(58 ocen) wspólnie z

92,00

 

Rok 1942. Naziści są u szczytu swej potęgi. Ale alianci zaczęli już odnosić pierwsze zwycięstwa. Nigdy wcześniej ostateczny wynik konfliktu światowego nie był tak niepewny.

Wywiad brytyjski wchodzi w posiadanie informacji o tajnej superbroni nazistów. Jest nią dziesięcioletnia rumuńska dziewczynka potrafiąca mentalnie kontrolować każde stworzenie zainfekowane choćby jedną kroplą jej krwi...

Trzymająca w napięciu mieszanka horroru, kryminału szpiegowskiego i political fiction w wykonaniu wyjątkowego duetu: uznanego scenarzysty francuskiego Fabiena Nury'ego (Pewnego razu we Francji, W.E.S.T.) oraz utalentowanego amerykańskiego rysownika Johna Cassaday'a (Astonishing X-Men, Planetary).

Nagroda Eisnera dla Johna Cassaday'a w kategorii najlepszego rysownika (Best Artist/ Penciller/ Inker) 2005 roku, m. in. za tom 1 Jam jest Legion: Tańczący faun.

Jam jest Legion to bestseller światowy przetłumaczony na 10 języków, a w 2014 roku na 40-lecie wydawnictwa Humanoids wydany ponownie we Francji jako jeden z 36 najlepszych tytułów tego wydawcy. Polskie wydanie zbiorcze bazuje właśnie na tym wydaniu jubileuszowym; jako dodatki znalazły się w nim posłowie oraz galeria okładek.

* * *

„W Jam jest Legion intryga jest niezwykle skomplikowana, co wymaga całkowitego zaangażowania ze strony czytelnika. W każdym albumie historia wyraźnie posuwa się naprzód, dowiadujemy się więcej na temat postaci, na temat tajników rozgrywki, w którą czytelnik zostaje wciągnięty. Paradoksalnie każdy nowy element przetasowuje jeszcze bardziej karty, a wielu protagonistów prowadzi podwójną grę.”

z Posłowia do jubileuszowego wydania zbiorczego

OMG! Wytwórnia Słowobrazu
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-944-1100-8

Tytuł oryginalny: Fabien Nury

Liczba stron: 184

Format: 215x290mm

Cena detaliczna: 92,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...