Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jan Karski Jedno życie K Kompletna opowieść Tom 2 (1939-1945) Inferno

Waldemar Piasecki

Jan Karski Jedno życie K Kompletna opowieść Tom 2 (1939-1945) Inferno

8.6

(56 ocen) wspólnie z

46,61

 

Inferno. Piekło wojennej zbrodni. Piekło polityki i ludzkich wyborów.
Drugi tom pasjonującej opowieści o życiu Jana Karskiego.
Takiej biografii Karskiego jeszcze nie było i już nie będzie.

Inferno to dzieło Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela Jana Karskiego, współpracownika i organizatora jego aktywności publicznej w ostatniej dekadzie życia.

Książka, która wciąga niczym pasjonująca powieść sensacyjna, drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza, demistyfikując i prostując wiele fabularnych zniekształceń zawartych w bestsellerze Tajne państwo, wynikających zarówno ze względów konspiracyjnych, jak również z inwencji amerykańskiego wydawcy.

Czytając Inferno, śledzimy losy bohatera walczącego o ratunek dla Polski, okupowanej i katowanej przez Hitlera, dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. Jesteśmy świadkami walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim, dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy. Karski rzuca na szalę wszystko, co ma; za wierność swoim ideałom płaci więzieniem i torturami; ryzykuje życiem.

Insignis Media
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-657-4314-5

Liczba stron: 1268

Format: 15.0x22.0cm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...