Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jan Paweł II - nasz święty. Powieść biograficzna

Paweł Zuchniewicz

Jan Paweł II - nasz święty. Powieść biograficzna

8.6

(5 ocen) wspólnie z

24,43

 

Kontynuacja bestsellerowej powieści o papieżu z Polski! Choroba, początkowo ukryta, wypełnianie się przepowiedni fatimskiej zapowiadającej cierpienie biskupa Rzymu,  a wreszcie, gdy cierpienie papieża stawało się coraz bardziej widoczne, mnożące się spekulacje, czy papież nie powinien ustąpić? Druga część pontyfikatu Jana Pawła II pełna była dramatycznych pytań, na które nie było łatwych odpowiedzi, tajemnic, które poznajemy dopiero teraz.    Paweł Zuchniewicz, najbardziej znany polski autor książek o Janie Pawle II, napisał opowieść, która zapada głęboko w serce i może stać się kolejnym świadectwem świętości Naszego Papieża.      „A jak ma postąpić biskup tej wyjątkowej diecezji, którą jest Rzym? Komu swoją rezygnację ma złożyć Następca Piotra? Czy w ogóle ma takie prawo? Ubiegłoroczna diagnoza postawiła przed nim ten problem z całą wyrazistością. Musiał liczyć się z postępującym zniedołężnieniem. To mogło utrudnić, a nawet uniemożliwić prowadzenie Kościoła. Czy za sterami samolotu może usiąść niesprawny pilot, albo na mostku stanąć chory kapitan? (...) Totus tuus. Za trzy lata osiągnie wiek emerytalny biskupa. Osiągnie? A może właśnie Bóg znalazł rozwiązanie? Nieuleczalna choroba, która zabierze go z tego świata, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy. On odejdzie do domu Ojca, kardynałowie zbiorą się i wybiorą kolejnego następcę Rybaka z Galilei”. (fragment powieści)

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2010-10-11

ISBN: 978-83-240-1435-4

Opracowanie graficzne
Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 280

Znak

Format: 144x205

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...