Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw

Wojciech Talaga

Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw

57,00 zł

4000

 

Zadaniem tej publikacji jest opisanie nazw ulic oraz podanie informacji, od kogo czy też od czego noszą swoją nazwę. A te nazwy brały się najczęściej od patronów, czyli znanych postaci historycznych, zawodów, wydarzeń itp.. Są też takie ulice, które mają nazwy, których nie można utożsamić z Jarocinem czy też ziemią Jarocińską (taką politykę stosowali np.. Niemcy podczas II wojny światowej nadając np. nazwy: ulica Daliowa, Tulipanowa itd.). Dlatego czytelnik nie znajdzie na kartach tej publikacji opisu wszystkich ulic naszego grodu; wymienione one jedynie zostaną na końcu książki.

Stowarzyszenie Opiekunów Zabytków Ziemi Jarocińskiej
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-01-23

ISBN: 978-83-936-4851-1

Liczba stron: 325

Format: 160x230mm

Cena katalogowa: 57,00 zł

Cena pakietu

106,90 zł

7100

Cena pakietu

106,90 zł

7000

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...