Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jasny Gwint

Marcin Szczygielski

Jasny Gwint

7.8

(22 ocen) wspólnie z

26,52

 

To już ostatni tom przygód Mai – dziewczynki, która dość długo nie wiedziała, że jest czarownicą. I że czarownicami są jej cioteczne babki – ciabcia i Monterowa – a nawet nieznana wcześniej babcia Nina i... mama! Że nie wspomnimy już o maleńkiej Alicji – czarownicy in spe... To od jej urodzin wszystko się zaczęło... Wyprawa do Szczecina i wejście Mai w magiczny świat gadającego kota i wiewiórki Foxi, przekonanej, że jest lisicą.
I oczywiście – co tom, to katastrofa!!! Ale tym razem to już prawdziwy koniec świata!
Ziemia się trzęsie! W Europie Środkowej – chaos. Tylko blok na Ursynowie, w którym mieszka Majka, pozostaje oazą spokoju... Tego fenomenu nie zgłębi nawet ekspedycja naukowa z Uniwersytetu Rączych Reniferów – bo kto by uwierzył w tak potężną antymagiczną siłę mamy? Jednak trzęsienia ziemi (i relacje live z katastrof – z przerwą na reklamę!) to nic w porównaniu z chaosem w czasie i... HISTORII. I znów wszystko na głowie Majki!
Losy Warszawy – ba, całej Polski, Europy, świata – w rękach jednej czarownicy?! JASNY GWINT!
Czy Majce uda się obalić dyktaturę? Czy odwróci bieg historii... nie do poznania?
Nawet Szczecin to już nie ten Szczecin... I Ursynów nie przypomina Ursynowa... JASNY GWINT!
To już nie historia pisana na nowo... Tu całkiem nowa historia się pisze!
Ruch oporu! Szpiedzy? Tajemnica goni tajemnicę!!! Jakim cudem świat mógł się tak zmienić? JASNY GWINT...
Czy to naprawdę ostatnie spotkanie z Mają? Czy to jest koniec końców? Czy jest choćby cień szansy, by spotkać jeszcze plejadę barwnych postaci i Majkę – bohaterów zrodzonych w wyobraźni mistrza pióra i magii Marcina Szczygielskiego?...

Bajka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-654-7987-7

Liczba stron: 344

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...