Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jednorożec Małgosi

Smith Briony May

Jednorożec Małgosi

8.6

(17 ocen) wspólnie z

32,57

 

Czy kiedykolwiek marzyłaś o znalezieniu malutkiego jednorożca i zaopiekowaniu się nim? Właśnie to przytrafiło się Małgosi!
Cały świat Małgosi się zmienił, kiedy przeprowadziła się do odległego miejsca. Do chaty w górach, aby być blisko babci. Pewnego dnia podczas spaceru po nowej okolicy dziewczynka dostrzegła unoszącą się nad wodą mgłę. Nie, to nie była mgła. Może chmury? Nie, to były jednorożce! Zniknęły tak szybko, jak się pojawiły, niechcący zostawiając za sobą jednorożca-niemowlę. Samotna i spragniona nowych przyjaźni dziewczynka odnajduje maleństwo zaplątane w chwastach i zabiera je do domu. Między Małgosią i jednorożcem rozwija się przyjaźń. Spędzają wspólnie czas, oddając się prostym zabawom. Ścigają fale na plaży, stąpają po zamarzniętych kałużach, lepią ze śniegu... jednorożce. Robią to, co podpowiada im wyobraźnia!
„Jednorożec Małgosi” to urzekająca i mądra opowieść, która przeniesie cię do świata pełnego ciepła, bliskości i wyobraźni. Opowiedziana w rytmie zmieniających się pór roku, subtelnie pokazuje, że zmiany są czymś naturalnym.
Daj się porwać do skromnego, lecz magicznego świata Małgosi i przekonaj się, że najpiękniejsze jest to, co nic nie kosztuje: górskie powietrze, słodki zapach świeżych kwiatów, puszysty śnieg, przyjaźń i... wyobraźnia!
Przepiękna bajka vintage, w której pobrzmiewają echa klasyki literatury dla dzieci.

Levyz Books
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-666-3308-7

Tytuł oryginalny: Margaret's Unicorn

Liczba stron: 40

Levyz Books

Format: 215x295mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Anna Kmiecik

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...