Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jedyna w swoim rodzaju

Elena Poniatowska

Jedyna w swoim rodzaju

7.2

(22 ocen) wspólnie z

39,00

Snuta niepowtarzalnym stylem opowieść, oparta na drobiazgowej pracy badawczej.

A Guadalupe była kobietą piękną i inteligentną, zawsze znajdowała się w centrum zainteresowania przedstawicieli bohemy, takich jak Salvador Novo czy Xavier Villaurruti. Nie miała artystycznego wykształcenia, a mimo to dawała Riverze wskazówki, jak powinien tworzyć, a on jej słuchał. Czytała Dostojewskiego, Tołstoja, uwielbiała rozprawiać o sztuce i kulturze. Niekwestionowana indywidualność.

Jedyna w swoim rodzaju to opowieść, która rekonstruuje kilka dziesięcioleci losów pełnych namiętności i gniewu, przeplatając narrację elementami eseju i analizy. W ten sposób wyłania się obraz wyjątkowej kobiety, którą historia uczyniła świadkiem burzliwych, pod względem politycznym i kulturowym, porewolucyjnych czasów w Meksyku.

„Elena Poniatowska, uznana autorka kultywująca latynoamerykańską tradycję literatury opartej na faktach, uczyniła z połączenia dziennikarstwa i fikcji literackiej prawdziwą sztukę”.

Publishers Weekly



María Guadalupe Marín Preciado „Lupe Marín” (1895–1983) – meksykańska pisarka, druga żona muralisty Diega Rivery oraz poety i krytyka Jorge Cuesty. Chociaż była związana z Riverą w czasach największej aktywności meksykańskich muralistów, nie wiele o niej wiadomo, ponieważ w cień zepchnęła ją następna żona Rivery, Frida Khalo.

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-27

ISBN: 978-83-799-9705-3

Tytuł oryginalny: Dos veces unica

Liczba stron: 360

Sonia Draga

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...