Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jelita, mózg i spółka, czyli psychobiotyczna rewolucja

Cryan John F., Dinan Ted

Jelita, mózg i spółka, czyli psychobiotyczna rewolucja

6.8

(79 ocen) wspólnie z

44,90

 

Tylko 1% genów w ustroju człowieka należy do jego genomu. Pozostałe 99% – te należące do drobnoustrojów – nieustannie się zmienia. Każdego ranka jesteś zatem kimś innym.
Czy te masy bakterii sterują twoim mózgiem? Odpowiedź brzmi: tak! Jelitowa flora bakteryjna potrafi wpływać na twoje zachowania, decyzje i upodobania oraz kształtować nastroje.
W tej książce autorzy wywracają do góry nogami (dosłownie) obowiązujące schematy. Ujawniają, jakie znaczenie dla zdrowia, w tym psychicznego, ma praca jelit i to, co jesz oraz jak działa oś mózgowo-jelitowa. Pomagają w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych. Prezentują produkty spożywcze najwłaściwsze dla jelit, w tym psychobiotyki, dzięki którym możesz wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie. Bo porządek w brzuchu potrafi nie tylko zapewnić ci lepszy humor, ale także usprawnić myślenie, poprawić pamięć oraz rozprawić się z depresjami i stanami lękowymi, a także szeregiem schorzeń, jak choroby Parkinsona i Alzheimera, nieswoiste zapalenie jelit, zespół jelita drażliwego, otyłość, łuszczyca, egzema, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane czy autyzm.
Książka zgłębia tajniki zdumiewającej komunikacji brzucha z mózgiem (i na odwrót), ujawnia, jak nad nią zapanować oraz jak łatwo i bezpiecznie przeciągnąć naturę na swoją stronę.
Okazuje się, że kontrolę nad własnym ciałem można przywrócić zwykłą, naturalną dietą uzupełnioną określonymi mikrobiologicznymi produktami spożywczymi i suplementami. U zdumiewająco wielu osób taka zmiana bywa równie skuteczna jak leczenie.
To zadziwiająca opowieść o tym, jak drobnoustroje oddziałują na twój umysł.
To psychobiotyczna rewolucja.
O autorach
Scott C. Anderson jest dziennikarzem naukowym wyspecjalizowanym w tematyce medycznej i programowaniu. Należy do grupy twórców gry komputerowej LEGO Island. Programowanie łączy z badaniami medycznymi. Jest konsultantem firmy Freedom Health, zajmującej się kondycją flory bakteryjnej u koni wyścigowych i tworzącej prebiotyki dla zwierząt i ludzi. Mieszka w Hudson w stanie Ohio.
John F. Cryan jest profesorem i kierownikiem Katedry Anatomii i Neuronauki w University College Cork w Irlandii. W APC (Alimentary Pharmabiotic Centre) Microbiome Institute, czołowej placówce badającej wpływ mikrobiomu na zdrowie i procesy chorobowe, ma stanowisko głównego badacza (kierownika tematu). Mieszka w Corku w Irlandii.
Ted Dinan jest profesorem psychiatrii i głównym badaczem w APC (Alimentary Pharmabiotic Centre) Microbiome Institute przy University College Cork w Irlandii. Wcześniej w londyńskim szpitalu St. Bartholomew kierował działem neuronauk klinicznych i pracował na stanowisku profesora psychologii klinicznej. Mieszka w Corku w Irlandii.

Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-09-03

ISBN: 978-83-805-3414-8

Liczba stron: 320

Format: 145x225mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...