Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jełopiada

Jana Skoczylas

Jełopiada

5.8

(4 oceny) wspólnie z

20,21

 

Głęboki w swej wymowie wierszowany utwór, który obrazowo odnosi się do niechęci wobec modernizacji własnego życia i patologii społecznej. Patologii, którą należy rozumieć jako swego rodzaju zastój umysłowy, Zatarcie potrzeb wyższych na rzecz „spokojnego”, prymitywnego życia koncentruje się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Jedzenie, picie, chędożenie, oddawanie się niewielkiemu nałogowi jak palenie, i na zakończenie dnia sen, to obraz życia wielu z nas.
Pozycji „Jełopiada” przeniesie nas do roku 2133, abyśmy wraz z grupą siedmiu prymitywnych Ziemian wyruszyli na Marsa, a tam zgodnie z wytycznymi Urzędu Pracy dokonywali badań. Jak możemy się domyślać ziemscy badacze nie zamierzają nadmiernie się przemęczać. Ich nadrzędnym celem i priorytetową potrzebą stanie się zapewnienie sobie materiałów pozwalających na przetrwanie, jak: tytoń, alkohol, jedzenie i kobiety. Marsjański klimat jest niesprzyjający, a okolica nieurodzajna więc badacze nawiążą kontakt z Duchem pełniącym funkcje Boga.
Lekki komediodramat społeczny jakim jest „Jelopiada” zagwarantuje nam świetną zabawę. Bardzo możliwe, że na Marsie dostrzeżemy dziwnie znajome osobistości.

Psychoskok
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-790-0501-7

Tytuł oryginalny: "Jełopiada"

Liczba stron: 188

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 27,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...