Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jesień pod muchomorem

Pola Styx

Jesień pod muchomorem

7.0

(3 oceny) wspólnie z

29,00

 

Nowa powieść Poli Styx to kontynuacja misternie snutej satyry, o której ceniona blogerka, Justyna Wojtczak, napisała: "czytanie tej powieści jest trochę jak wejście do tramwaju, poobserwowanie przez chwilę tego, co się w nim dzieje, posłuchanie, o czym podróżni gadają i wysiadka. A oni wszyscy jadą dalej, rozmawiają dalej, tyle że już bez nas." Dla kobiet ta przejażdżka będzie szansą na to, by spojrzeć na siebie z dystansem, a dla facetów by może choć trochę lepiej zrozumieć to, czego nigdy do końca nie ogarniali. Kontynuacja o tyle śmielsza, że doprawiona mocno wyczuwalną dawką podskórnego napięcia, jakie wywołują poczynania tych w istocie nieokiełznanych, nowoczesnych kobiet.

Henryka Engel, profesorka Katedry Badań nad Kanibalizmem Uniwersytetu Miasta Matki Nerona, nie ma lekkiego życia. Zmuszona jest funkcjonować na co dzień z ludźmi nie dorównującymi ani jej intelektowi, ani dobroci. Nie jest to jednak jej największym zmartwieniem. Jej życie w otoczeniu ćwierćinteligentów zagrożone jest bowiem przez czyhających na nią ukradkiem kanibali, którzy napływają do miasta, jakby niezauważani przez zwykłych śmiertelników. Czy czarna kura, która niczym anioł zagościła w jej mieszkaniu, ochroni ją przed tragicznym losem?

Zuzanna, autorka poczytnych kryminałów, musi opuścić swoje zaciszne mieszkanie w poszukiwaniu lekarstwa na niewygodnego konkurenta - idealnego mężczyznę - który nie tylko tworzy pięć bestsellerów na rok, ale tak doskonale kreuje swój medialny wizerunek, że kochają go wszyscy, nawet feministki. Czy Zuzanna wykona swoje zadanie bez wysyłania pisarza na tamten świat, mimo że niemiłosiernie korci ją, by uczynić to, w czym jest naprawdę świetna?

Grono bohaterek drugiej książki Poli Styx, z pozoru tak odmiennych, łączy nieprzeciętna inteligencja i niezłomność w dążeniu do celów. Te niezależne i nowoczesne kobiety nie boją się stawianych im przez życie wyzwań, które autorka w subtelny i humorystyczny sposób rzuca im na kartach swojej powieści. Czy sprostają balansowaniu na granicy rzeczywistości i fikcji, w którą niezauważalnie wplątują się z każdym krokiem? Czy ich cele uświęcą środki? I czy jest w ich świecie miejsce dla mężczyzn?

Poczytne.pl
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-942-4315-9

Liczba stron: 342

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...