Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jestem Wandzia. Ząb w kompocie i wielkie zmiany

Barbara Kwinta

Jestem Wandzia. Ząb w kompocie i wielkie zmiany

17,89

 

Wandzia to bystra, rezolutna i wygadana kilkulatka, początkująca uczennica. Ma zapracowanych, ale troskliwych i mądrych rodziców oraz trzech starszych braci, których nazywa „jeleniami”, bo przecież można tak nazwać kogoś, kto nas bardzo wkurza. I jeszcze przytulaśnego chomika Kotleta. Dziadek Jurek, tata mamy, prowadzi własną lodziarnię, a babcia Milena, mama taty, mieszka aż w Warszawie i śpiewa w operze. Wandzia z właściwą sobie dziecięcą ciekawością i uważnością, a czasem przekorą obserwuje świat i komentuje codzienne zdarzenia. Jest zdeterminowana w osiąganiu swoich celów, a żeby się z kimś zaprzyjaźnić, musi się do niego naprawdę przekonać. Ale też potrafi dostrzec to, co cudne, nawet tam, gdzie wydaje się ponuro.

Wandzia Wilk ma sześć lat i właśnie wypadł jej pierwszy ząb. Czy to dlatego wszyscy – czyli mama, tata i trzej starsi bracia – zachowują się tak dziwnie? Niestety, sprawa jest dużo poważniejsza: Wilkowie się przeprowadzają. I to na zawsze. Niby do większego domu, w którym tata mieszkał w dzieciństwie, ale Wandzia wie swoje – to zła kraina czarownic.

Czy dziewczynce uda się poczuć dobrze we własnym pokoju, znaleźć przyjaciół w nowej zerówce i zaprzyjaźnić się z czarownicą z sąsiedztwa? A wreszcie – odkryć, że zła kraina to tak naprawdę tylko kraina nieodkryta, w której może być naprawdę cudnie?

Ciepła, mądra i przezabawna książka o rezolutnej dziewczynce, która z właściwą sobie ciekawością i przekorą idzie przez świat i podbija serca.

Wilga
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8318-946-8

Liczba stron: 120

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...