Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jeżeli będę miał zły dzień ktoś dziś umrze

Christian Unge

Jeżeli będę miał zły dzień ktoś dziś umrze

6.5

(580 ocen) wspólnie z

34,90

 

Christian Unge, dorastający w rodzinie lekarzy długo walczył z przeznaczeniem szukając dla siebie innej drogi w życiu. Gdy usłyszał o ‘Lekarzach bez Granic’ podjął decyzję – rozpoczęcie prestiżowych studiów medycznych. Pierwszy wstrząs nadchodzi dość szybko, na początku pracy, zbyt pewny siebie i swoich umiejętności stawia złą diagnozę, co mogło doprowadzić do tragedii.

Po kilku latach wyrusza do Burundi by nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują, spodziewając się egzotycznych chorób natrafia na cukrzycę, zawał, udar, przypadki na którym w Europie mógłby zaradzić kilkoma lekami na receptę, co w afrykańskich warunkach okazało się być niemożliwe.

„Sylwester miał tylko dziewiętnaście lat, kiedy umarł na moich rękach. To mój błąd był przyczyną jego śmierci”.

Błędy, które zdarzają się każdemu lekarzowi zawsze są czymś spowodowane, zmęczenie, nieodpowiednie przeszkolenie, złe warunki, stres. Unge nakłada na czytelnika lekarski kitel, a wraz z nim ogrom odpowiedzialności, jaki spoczywa na osobach decydujących o naszym życiu.

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2324-7

Tytuł oryginalny: Har jag en dalig dag kanske nagon dör

Liczba stron: 288

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Promocja książki w szwedzkiej telewizji

 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...