Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jezus. Bóg i Człowiek

Raniero Cantalamessa

Jezus. Bóg i Człowiek

7.6

(5 ocen) wspólnie z

22,99

 

Chrystus odkrywany na nowo przez jednego z największych współczesnych teologów
Raniero Cantalamessa odpowiada na pytanie o to, w kogo tak naprawdę wierzymy, gdy w Credowyznajemy, że „w Jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego (…), który stał się Człowiekiem”.

Papieski kaznodzieja przygląda się Jezusowi z bliska, nie po to, by kogoś do Niego przekonać, nawrócić, ale po to, by zachęcić do osobistego spotkania z Panem. To spotkanie jest możliwe tylko za sprawą Ducha Świętego, który pozwala poznać Chrystusa w personalny, intymny sposób, który zmienia bieg życia.

Cantalamessa nieszablonowo i przenikliwie pisze o relacji z takim właśnie Jezusem – żywym, autentycznym i obecnym, który jest z jednej strony znany i nieznany, ten sam, a jednocześnie stale nowy.

Musimy zadać sobie pytanie: Jezus jest dla mnie Osobą czy tylko postacią? Postacie, jak Juliusz Cezar, Leonardo da Vinci, Napoleon – to ktoś, o kim można mówić i pisać, ile się chce, ale z którym i do którego nie sposób jest mówić. Niestety, dla przeważającej większości chrześcijan Jezus jest postacią, a nie Osobą. Jest przedmiotem całego szeregu dogmatów, doktryn czy herezji…

Jeśli jednak pozostaniemy na płaszczyźnie wiary obiektywnej, nie rozwijając relacji egzystencjalnej z Jezusem, będzie On wobec nas na zewnątrz, docierając do rozumu, lecz nie do serca, należąc, mimo wszystko, do przeszłości. Między nami a Nim pozostanie dwa tysiące lat różnicy…

Raniero Cantalamessa OFMCap (ur. 1934) – kaznodzieja Domu Papieskiego, teolog i filolog klasyczny, kardynał diakon. Jest autorem wielu książek. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego: W co wierzysz? Rozważania na każdy dzień oraz Nasza wiara. Credo rozważane i wprowadzane w życie.

Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-277-3143-2

Liczba stron: 128

Format: 124x194mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Anna T. Kowalewska

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...