Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jezus Malusieńki Opowieść o Bożym Narodzeniu

Kolanovic Dubravka, Stone Julia

Jezus Malusieńki Opowieść o Bożym Narodzeniu

7.0

(4 oceny) wspólnie z

11,19

 

Biblijna opowieść o Bożym Narodzeniu skierowana do najmłodszych dzieci, w cudowny sposób przenosząca do Betlejem, do Maryi, Józefa, pasterzy i trzech mędrców, a przede wszystkim do żłóbka z maleńkim Jezusem…
Historia została opowiedziana w dużym skrócie – z uwzględnieniem wrażliwości i poziomu rozwoju poznawczego małego dziecka. Pastelowe, subtelne ilustracje Dubravki Kolanovic dodają książce wyjątkowego uroku i wprowadzają w uroczysty klimat oczekiwania na narodziny Jezusa. Poręczny format i grubsze kartki ułatwiają małym rączkom kontakt z książką.

Odbiorcy:
– najmłodsze dzieci niepotrafiące czytać;
– dzieci uczące się czytać, poszukujące książek z niewielką ilością tekstu, by doskonalić swoje nowo nabyte umiejętności;
– rodzice i opiekunowie pragnący przybliżyć małemu dziecku historię Bożego Narodzenia;
– nauczyciele żłobków, przedszkoli i innych placówek wychowawczych, szukający pozycji książkowych, które wprowadzą dzieci w tematykę świąt Bożego Narodzenia.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– w interesujący, ciepły sposób zapoznaje dziecko z historią Bożego Narodzenia;
– wprowadza w świąteczny nastrój, pomaga przygotować się na narodziny Jezusa;
– buduje bliskość relacji w rodzinie, stwarzając okazję do wspólnego spędzania czasu;
– rozwija wrażliwość estetyczną i wyobraźnię.

Jedność
Oprawa: Gąbka

ISBN: 978-83-797-1527-5

Tytuł oryginalny: The Christmas story for little angels

Liczba stron: 32

Format: 14.5x17.5cm

Cena detaliczna: 12,54 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...