Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Język c w pigułce

Prinz Peter

Język c w pigułce

6.0

(1 ocena) wspólnie z

62,99

 

Nowe wydanie tego klasycznego podręcznika zawiera jednoznaczne i szczegółowe wyjaśnienie każdej funkcjonalności języka C i biblioteki wykonawczej, włącznie z wielowątkowością, generycznymi makrami i funkcjami bibliotecznymi wprowadzonymi w w nowej wersji standardu C (C11). Każdy programista C, który potrzebuje poznać efekty mniej znanej funkcji lub zrozumieć, jak musi się ona zachowywać zgodnie ze standardem, znajdzie tu potrzebne informacje wraz z przykładami.
Idealna dla doświadczonych programistów C i C++, książka zawiera również omówienie popularnych narzędzi z kolekcji oprogramowania GNU. Czytelnik dowie się, jak budować programy przy użyciu GNU Make, kompilować pliki wykonywalne z kodu źródłowego oraz testować i debugować programy za pomocą debugerów GNU .

Trzy części tej autorytatywnej książki obejmują:
Koncepcje języka C i elementy składniowe, z odrębnymi rozdziałami poświęconymi typom, wyrażeń, wskaźników, zarządzania pamięcią, obsługi wejścia/wyjścia i innych.
Standardowa biblioteka C, obejmująca opis standardowych nagłówków i szczegółowe omówienie wszystkich funkcji bibliotecznych.
Podstawowe narzędzia programisty C ze zbioru oprogramowania GNU, wraz z instrukcjami ich użycia w Eclipse IDE.
„Język C w pigułce to wspaniałe narzędzie dla programistów C. W jednym miejscu znajdziemy omówienie najnowszych usprawnień dodanych w wersji 2011 standardu.”

— Peter HessheimerProject Manager,
KPIT Technologies
Peter Prinz prowadzi wykłady dla tysięcy programistów i projektantów oprogramowania dla systemów Unix i Windows. Jest również współautorem kilku książek o projektowaniu oprogramowania w językach C/C++.
Tony Crawford jest autorem i tłumaczem, zajmującym się programowaniem w C, lokalizacjami oprogramowania i administrowaniem sieciami.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-7541-161-4

Liczba stron: 902

Cena detaliczna: 126,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...