Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Język polski 2 Karty pracy Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

Ewa Nowak

Język polski 2 Karty pracy Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

37,26

 

Język polski. Karty pracy. Klasa 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Reforma 2019

Karty pracy dla klasy 2 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich:

preromantyzmu,
romantyzmu,
pozytywizmu.

Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie.

Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów literackich i polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania.

Karta B zawiera tekst kultury inny niż utwór literacki; ta karta akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów.

Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania).

Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego.

Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej:

obowiązkowych dla zakresu podstawowego: twórczość Adama Mickiewicza (Oda do młodości, ballady, Romantyczność, Sonety krymskie, liryka, Konrad Wallenrod, Dziady cz. III); twórczość Juliusza Słowackiego (Kordian, Grób Agamemnona, Testament mój); Nie-Boska komedia Zygmunta Krasińskiego, liryka Cypriana Norwida; Lalka i Z legend dawnego Egiptu Bolesława Prusa, Gloria victis Elizy Orzeszkowej, Potop Sienkiewicza, liryka Adama Asnyka;
uzupełniających dla zakresu podstawowego: Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera i Faust Goethego
obowiązkowych dla zakresu rozszerzonego: wiersze poetów jezior, Lilla Weneda Słowackiego; utwory Norwida (Bema pamięci żałobny rapsod, Fortepian Szopena, fragmenty Promethidionu i Czarnych kwiatów); Pani Bovary Flauberta, Ojciec Goriot Balzaca.

Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-021-9210-4

Liczba stron: 140

Format: 20.0x26.0cm

Cena detaliczna: 40,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...