Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Język polski 2 Podręcznik Część 2 Linia 1 Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum technikum

Jagiełło Urszula, Janicka-Szyszko Renata, Steblecka-Jankowska Magdalena

Język polski 2 Podręcznik Część 2 Linia 1 Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum technikum

53,70

 

Podręcznik Język polski 2. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników rozpoczynających naukę przedmiotu język polski w drugim semestrze. Publikacja jest kontynuacją części 1 podręcznika tych samych autorek oraz obejmuje epoki romantyzmu i pozytywizmu.

Każdy podrozdział podręcznika rozpoczyna wypunktowanie celów lekcji, które uczniowie osiągną po zrealizowaniu wiązki tematów. Następnie w bloku „Zanim zaczniesz…” znajdują się aktywności, które pozwolą uczniom przypomnieć sobie zdobyte już wiadomości i ułatwią im wejście w nowe zagadnienie. Teksty literackie i źródłowe zostały obudowane licznymi poleceniami i zadaniami, które można wykonywać w toku lekcji, w domu lub przygotowując się do sprawdzianu i matury. Publikacja napisana przystępnym językiem dodatkowo zawiera wytłuszczenia i hasła na marginesach, czyli te treści, które należy zapamiętać z danego tematu.

Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki.

Dodatkowo każdy dział jest wzbogacony blokiem warsztatowym „Piszemy samodzielnie”. Każdy z nich zawiera przykład, jego analizę i instrukcję pokazującą krok po kroku, jak opanować posługiwanie się wybranymi formami wypowiedzi.

Tematy z zakresu rozszerzonego zostały zaznaczone kolorowym paskiem na marginesie.

Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:

Romantyzm
Pozytywizm
Styl i stylizacja

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-663-6582-7

Liczba stron: 280

Format: 20.0x26.0cm

Cena detaliczna: 64,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...