Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Język polski Nowe Słowa na start! podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej edycja 2020-2023

Praca zbiorowa

Język polski Nowe Słowa na start! podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej edycja 2020-2023

45,90

 


Nowa Edycja 2021–2023
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 8” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.
Do układu problemowego, który stanowi kontynuację struktury podręczników klasach 4–6, został włączony porządek chronologiczny – podobnie jak w podręczniku dla klasy 7. Pozwala to uczniom na poznawanie literatury według ważnych tematów i z większą świadomością procesu historycznoliterackiego.
Spiralny układ umożliwia powtarzanie i poszerzanie wiadomości z kształcenia językowego z poprzednich klas.
Na infografikach Spotkanie z lekturą zebrano wszystkie najważniejsze wiadomości z życia danego twórcy, tak aby przed omówieniem jego dzieł zapewnić uczniom całościowy kontekst biograficzny, który pomaga je zrozumieć.Infografiki Podróż w czasy… w przystępny sposób przybliżają informacje o epoce, w której powstała lektura. Atrakcyjne zestawienia dzieł sztuki z danego okresu i współczesnych nawiązań uświadamiają przepływ treści kulturowych na przestrzeni czasów.Konteksty gatunkowe oraz historycznoliterackie, a także uporządkowane zestawy zagadnień do analizy lektury, ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.Rozkładówki Co już wiemy o twórczości… ułatwiają podsumowanie i utrwalenie wiadomości związanych z poznanymi już utworami danego autora.Liczne fragmenty powieści współczesnych (autorstwa znanych i lubianych przez młodzież pisarzy), poruszające aktualne, bliskie uczniom problemy, zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych.Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku.Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki.Na blok „WIESZ, UMIESZ, ZDASZ” składają się testy w formule egzaminacyjnej po każdym rozdziale oraz zestawy egzaminacyjne do lektur – fragmenty lektur obowiązkowych czytanych w całości obudowane są zestawem zadań egzaminacyjnych, co pozwala na taką pracę z tekstem, która jest ukierunkowana na ćwiczenie umiejętności wymaganych na egzaminie po klasie ósmej.Układ powtórek i kolejność omawiania lektur umożliwia przypomnienie całego materiału przed egzaminem ósmoklasisty.Graficzna forma przekazu w postaci atrakcyjnych wizualnie schematów, tabel, grafik, wykresów – w tym map pojęć podsumowujących rozdział – wzbudza zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami i ułatwia ich zrozumienie, a wykorzystanie notatki graficznej przy omawianiu lektur pomaga uporządkować wiedzę o utworach.Twój niezbędnik, czyli zebrane w jednym miejscu – w formie praktycznych schematów – definicje ważnych pojęć literackich oraz zagadnienia z nauki o języku – realizuje postulat podstawy programowej dotyczący samokształcenia.

Nowa Era
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-267-4218-7

Liczba stron: 288

Cena detaliczna: 45,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...