Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Język polski podręcznik dla kalsy 8 szkoły podstawowej

Klimczak Barbara, Tomińska Elżbieta, Zawisza-Chlebowska Teresa

Język polski podręcznik dla kalsy 8 szkoły podstawowej

58,08

 


Podręcznik jest pisany z szacunkiem dla uczennicy i ucznia. Z myślą o ich pasjach i zainteresowaniach ‒ niekoniecznie językiem polskim, z nadzieją, że uda się obudzić potrzebę poszerzania wiedzy o własnym języku i doskonalić umiejętności posługiwania się nim.

Zainspirujesz i rozwiniesz pasje swojego ucznia
- Bogaty zakres treści przekracza wskazania nowej podstawy - inspirująca baza do rozwijania zamiłowań Twoich uczniów do przedmiotu i literatury w ogóle
- Zawarty materiał zawiera odniesienia do różnorodnych kontekstów (historycznych, biograficznych, kulturowych) - pomożesz uczniom lepiej zrozumieć zjawiska literackie i poszerzysz ich horyzonty wiedzy.
- Treści nawiązują do współczesności, zawierają liczne przykłady dnia codziennego – Twoi uczniowie łatwo zrozumieją sens i przydatność omawianego materiału

Podręcznik przyjazny dla uczniów i nauczycieli
- Mnogość tekstów literackich i zagadnień kulturowych – łatwo dobierzesz materiał, by zaciekawić ucznia
- Podsumowania materiału po każdym dziale ujęte na osi czasu – uczeń zapamięta chronologię wydarzeń
- „Warsztat krytycznego myślenia” na końcu każdego rozdziału – zaangażujesz uczniów do formułowania i wyrażania swoich opinii
- Propozycje tworzenia własnych tekstów i prac domowych w ramach różnorodnych form pisarskich.
- Ciekawe tematy projektów edukacyjnych – zainspirujesz uczniów do nieszablonowej i twórczej pracy,br>- Gotowe propozycje sprawdzianów – znajdziesz wygodne podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy weryfikowaniu wiedzy ucznia

Operon
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-7879-648-0

Liczba stron: 292

Cena detaliczna: 60,01 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...