Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Joga ziół Ziołolecznictwo ajurwedyjskie

David Frawley, Lad Vasant

Joga ziół Ziołolecznictwo ajurwedyjskie

47,00

 

Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej.

Przy charakterystyce ziół uwzględniono nie tylko ich zastosowanie i właściwości lecznicze ale również wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania.

„Joga ziół” stanowi bardzo cenny i wyjątkowy wkład w sferę medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz sprawia, że medycyna ajurwedyjska nabiera praktycznego wymiaru dla ludzi Zachodu. Każdy, kto interesuje się ziołami, powinien starannie przestudiować tę książkę, niezależnie, od tego czy skłania się ku zielarstwu zachodniemu, tradycyjnemu ziołolecznictwu chińskiemu, czy też medycynie ajurwedyjskiej.

Publikacja jest owocem współpracy człowieka Wschodu, mającego głęboką wiedzę o Zachodzie oraz człowieka Zachodu, dysponującego ogromną wiedzą na temat Wschodu.

Dr Vasant Lad pochodzi z Indii. Zdobył doświadczenie jako lekarz i wykładowca medycyny ajurwedyjskiej, pełniąc funkcję dyrektora medycznego Szpitala Ajurwedyjskiego w Pune w Indiach oraz profesora medycyny klinicznej w Pune University College of Ayurvedic Medicine, gdzie nauczał przez 15 lat. Akademicki i praktyczny dorobek dr. Lada obejmuje także studia medycyny allopatycznej (medycyna zachodnia) oraz chirurgii.

Od 1979 roku dr Lad podróżuje po Stanach Zjednoczonych dzieląc się swoją znajomością ajurwedy, wiedzą i umiejętnościami, udziela prywatnych konsultacji oraz prowadzi seminaria i szkolenia.

Dr Lad jest autorem wielu artykułów poświęconym ajurwedzie oraz książki „Ayurveda The Science of Self-Healing”. Od 1984 roku pełni funkcję dyrektora The Ayurvedic Institute w Albuquerque, gdzie prowadzi wykłady na trzy-semestralnych studiach ajurwedyjskich.

Dr Dawid Frawley (Pandit Vamadeva Shastri) jest jedną z niewielu osób z Zachodu uznawanych w Indiach za nauczyciela Wedy (Vedacharya). Jego szeroka wiedza obejmuje medycynę ajurwedyjską, astrologię wedyjską, jogę, Wedantę oraz Wedy. Jest autorem wielu artykułów i ponad 20 książek, w tym kilkunastu pozycji o ajurwedzie.

Pełni funkcję rektora American Institue of Vedic Studies oraz prezesa American Council of Vedic Astrology (ACVA). Jest członkiem redakcji czasopisma „Yoga International”.

Dr Frawley został uznany przez „Yoga Journal” za jednego z 25 najbardziej wpływowych nauczycieli jogi we współczesnej Ameryce.

Zielone wydawnictwo
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-658-5227-4

Tytuł oryginalny: The Yoga of Herbs

Liczba stron: 312

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 47,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...