Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Joker/Harley Zabójczy umysł

Jason Badower

Joker/Harley Zabójczy umysł

7.8

(56 ocen) wspólnie z

93,06

 

Odrażające akty przemocy to nic niezwykłego w Gotham City. W najtrudniejszych przypadkach lokalnej policji konsultacji udziela Harley Quinn – profilerka i psychiatra sądowy. Od pamiętnej nocy, gdy odkryła ciało swojej współlokatorki naznaczone przez seryjnego mordercę znanego jako Joker, ta sprawa nie daje jej spokoju. Pięć lat po zabójstwie nadal nie ujęto sprawcy, a rozpoczyna się kolejna seria przerażających morderstw. W miarę jak poziom okrucieństwa eskaluje, a zbrodnie stają się coraz bardziej wyszukane, obsesja Harley na punkcie znalezienia odpowiedzialnego za nie psychopaty się pogłębia. Kiedy przeszłość i teraźniejszość w końcu się spotykają, Harley musi zdecydować, jak daleko jest gotowa się posunąć i ile granic przekroczyć, żeby ostatecznie rozwikłać tajemnicę. „Joker/Harley – Zabójczy umysł” ze scenariuszem autorki bestsellerów z listy „New York Timesa” Kami Garcii („Piękne istoty”, „Unbreakable”, „The X-Files Origins: Agent of Chaos”), rysunkami Mica Suayana („Bloodshot Reborn”), Jasona Badowera („Wonder Woman '77”) i Mike’a Mayhew („Star Wars”) to niezwykle oryginale ujęcie postaci Jokera i Harley Quinn. Wykorzystanie psychiatrii sądowej i specjalistycznych profili psychologicznych pozwoliło stworzyć pełnokrwiste, wiarygodne wcielenia tych antybohaterów, bardziej przerażające od wszelkich psychotycznych fantazji. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Joker/Harley: Criminal Sanity” #1-8 oraz „Joker/Harley: Criminal Sanity Secret Files” #1.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-9614-8

Tytuł oryginalny: Joker/Harley: Criminal Sanity

Liczba stron: 304

Format: 21.6x27.6cm

Cena detaliczna: 149,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...