Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jolka, Jolka pamiętasz? Audiobook

Marek Dutkiewicz

Jolka, Jolka pamiętasz? Audiobook

23,24

 

Czytają Marek Dutkiewicz i Maciej Orłoś
“Jolkę…” podczas festiwalu Przystanek Woodstock odśpiewało 700 tysięcy ludzi i niewykluczone, iż fakt ten zachęcił jej autora do spisania tych mocno niekonwencjonalnych wspomnień. Audiobook o kolorach i zapachach PRL-u, kulisach sławy piosenkarzy okraszanych anegdotami i przyprawionych niemałą szczyptą humoru. Wzbogacony instrumentalnymi aranżacjami piosenek.
2 plus 1, Budka Suflera, Kombi, Lombard, Urszula, Zdzisława Sośnicka, Ewa Farna, Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz, Lady Pank i wielu innych artystów Markowi Dutkiewiczowi zawdzięcza swoje największe przeboje. To historie prawdziwe z życia artystycznej bohemy PRL-u, z których każda brzmi jak z „Misia” wzięta, a także opowieści o kulisach powstania największych hitów polskiej sceny muzycznej. Soczyste, barwne i wykwintne jak teksty piosenek Dutkiewicza. W audiobooku pojawi się ich ponad sto, a niektóre nawet zabrzmią…

Edipresse Polska
Oprawa: Plastikowa

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-18

ISBN: 978-83-794-5242-2

Format: 13.0x19.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...