Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Józef Wytrwałość to cecha prawdziwej wiary

Getz Gene A.

Józef Wytrwałość to cecha prawdziwej wiary

6.0

(1 ocena) wspólnie z

23,12

 

Niniejsza książka to pasjonujące studium poświęcone człowiekowi o jednym z najbardziej niezłomnych charakterów wszech czasów – biblijnemu Józefowi. Jego życie to żywe świadectwo pokazujące, że wytrwałość w końcu zawsze przezwycięża ucisk oraz że Bóg nie stawia ograniczeń wierze, a wiara nie stawia ograniczeń Bogu. Obrabowany i sprzedany do niewoli przez własnych braci, Józef mógł pogrążyć się na resztę życia w rozgoryczeniu i nienawiści. Jednak on nie przestał trwać w zaufaniu do Boga. Ostatecznie znów połączył się z rodziną i przebaczył tym, którzy go skrzywdzili. Jego historia uwidacznia nam, że doznane rozczarowanie nie musi zabijać w nas radości życia, lecz wręcz może uczynić życie piękniejszym i cenniejszym.
Jak przez „jednego człowieka” (Adama) grzech wszedł na świat, tak również przez „jednego Człowieka” (Jezusa) zbawienie przyszło do wszystkich ludzi. Zatem jeden człowiek może zmienić wszystko – nawet w perspektywie całego świata. Historia Józefa jest dowodem, że Bóg może wykorzystać czyjeś złe zamiary i wyprowadzić z nich wielkie dobro.
Biblia to Księga Prawdy. Gene Getz przekłada ją na język codzienności, tak byśmy mogli nią żyć, a nie tylko mieć ją pod ręką. Podczas lektury tej książki poświęconej życiu Józefa i poznawaniu Bożej mądrości czytelnik wzbogaci swe życie, pogłębi wiarę i zapała pragnieniem, by poznać Boga tak jak znał Go Józef.

Vocatio
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-782-9356-9

Liczba stron: 248

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...