Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Julia i miasto
3.7

(7 ocen) wspólnie z

29,90

 

Kiedy Julia wyjeżdżała na studia, nie spodziewała się, że pobyt w Mieście tak bardzo odmieni jej życie. Miasto wciągnęło ją w jedną ze swoich tajemnic i za jego przyczyną Julia wplątała się w niebezpieczną, trwającą od XV wieku intrygę. Błądząc ulicami wzdłuż jego istniejących i nieistniejących budynków, murów, baszt, cmentarzy i kościołów, spróbuje znaleźć tajemniczą księgę, od której zależą przyszłe losy świata.
Julia i Miasto to wiele opowieści w jednej. Jest tu i skomplikowana intryga i pierwsza miłość i nadprzyrodzone, niezwykłe wydarzenia. Oprócz realnie istniejących obiektów Miasta odkrywamy te już nieistniejące, dawno rozebrane lub zburzone. Wzdłuż tych istniejących i nieistniejących ulic i budynków, murów, baszt, cmentarzy i kościołów, podążamy tropem bohaterki, starając się znaleźć rozwiązanie niezwykłej zagadki.
Julia i Miasto to także opowieść o duchowym dojrzewaniu, kształtowaniu silnej woli i osobowości, o odwadze i strachu. To także starcie dwóch typów wiary – tej skostniałej i powierzchownej, budowanej na strachu przed grzechem i wiecznym potępieniem, i tej otwartej, radosnej, opartej na przyjaźni z Bogiem.
Tytułowe Miasto to oczywiście Kraków – bo jest czymś absolutnie oczywistym fakt, że tylko w tym magicznym Mieście mogą rozegrać się wydarzenia, które zadecydują o losach świata.

Ambaje
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-636-0604-6

Liczba stron: 256

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...