Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kajtek uważaj Mały miłośnik książek zakłada okulary

Jennifer Berne

Kajtek uważaj Mały miłośnik książek zakłada okulary

7.7

(33 ocen) wspólnie z

25,00

 

To zabawna i pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek – mały szpak kochający książki – boryka się z problemami ze wzrokiem. Podczas czytania odkrywa, że widzi niewyraźnie. I również w książkach znajduje wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić. Udaje się więc do okulisty i dostaje swoje pierwsze okulary.
Z początku jest nimi zachwycony, ale jego kuzyni wyśmiewają go. Kompletnie załamany Kajtek na szczęście przypomina sobie, że okulary nosili Ben Franklin, John Lennon i Gandhi.
Niestety, obserwując maleńkie rzeczy, których wcześniej nie dostrzegał, wpada w tarapaty, z których wydostaje się dzięki zdobytej dzięki książkom wiedzy, wyobraźni rozbudzonej podczas czytania i swej wyjątkowej pomysłowości… oraz pomocy licznego stada kuzynów, którzy odtąd chcą być tacy jak on i nosić okulary.
Ta króciutka historia, napisana prostymi, przemawiającymi do wyobraźni dziecka zdaniami, a przede wszystkim jej główny bohater – przesympatyczny mól książkowy Kajtek – wzbudzają ogromną sympatię dzieci.
W samych Stanach Zjednoczonych wydano tę książkę już w ponad 40 000 egzemplarzy, przetłumaczona została także m.in. na chiński, hiszpański, kataloński, portugalski, czeski, słowacki, koreański, brazylijski i włoski.
Książkę o Kajtku lubi się od pierwszego wejrzenia również ze względu na charakterystyczne bardzo dowcipne rysunki przedstawiające przesympatyczne stadko szpaków z Leśnego Miasteczka.
„Kajtek, uważaj!” to jednak nie tylko pochwała czytania. To także opowieść o tym, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. I jak ważne jest twórcze myślenie i wspólne działanie.
Historia małego szpaka pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na niepokojące sygnały, które wysyła nasze ciało, pozwala też oswoić dzieci z myślą, że czasami trzeba szukać pomocy u specjalistów.
Jednak przede wszystkim uczy akceptacji i tolerancji. Nie sztuka bowiem wyśmiewać się z innego. Za to wielką sztuką jest pozostać sobą, a nawet – jak nasz Kajtek – zaimponować prześmiewcom, by chcieli być tacy jak my.
Wielu maluchom ktoś dokucza – historia Kajtka pokazuje im, że możliwe jest szczęśliwe zakończenie, nawet jeśli czasem doświadcza się drwin i przykrości.

Prószyński Media
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-809-7045-8

Tytuł oryginalny: Calvin look out

Liczba stron: 32

Format: 260x260mm

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...