Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kalejdoskop ucznia 1 Pisanie Szkoła podstawowa

Anna Królik

Kalejdoskop ucznia 1 Pisanie Szkoła podstawowa

23,29

 

• Tytuł wchodzący w skład nowej serii publikacji dodatkowych „Kalejdoskop ucznia”, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 1–3, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać oraz pogłębiać wiedzę i umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane jako materiał dodatkowy (uzupełniający) w trakcie zajęć w szkole lub jako praca domowa.

• Uniwersalny, okołocyklowy zeszyt do ćwiczenia grafomotoryki i kaligrafii, w miejsce publikacji ze starej GM: „Piszę”, jeden grzbiet, objętość ok. 80 stron.

• W publikacji uwzględniono zmiany w podstawie programowej dla przedszkola i klas 1–3. Konstrukcja publikacji uwzględnia umiejętności dzieci 7-letnich, które znają większość liter podstawowych i ćwiczyły ich kreślenie w zerówce.

• Zawartość i konstrukcja zeszytu:

– Blok ćwiczeń wprowadzających – umożliwia dzieciom orientowanie się w pisaniu w liniaturze (utrwalenie rytmu liniatury oraz zapamiętanie linii i pól, w których należy pisać litery).

– Blok ćwiczeń z podstawowych 24 liter alfabetu – rozkładówki z literami wprowadzonymi w kolejności alfabetycznej według stałego schematu:

? jedna strona: mała i wielka litera do pisania w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; szlaczki literopodobne w powiększonej liniaturze, pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie – w liniaturze standardowej, obrazki do rysowania po śladzie;

? druga strona: ćwiczenia w pisaniu danej litery w połączeniach literowych, sylabach, wyrazach i zdaniach zbudowanych z podstawowych 24 liter alfabetu (po śladzie i do samodzielnego przepisywania w liniaturze standardowej), a także różnorodne ćwiczenia związane z omawianą literą.

Materiał pozwala uczniom pracować z wybranymi stronami niezależnie od pakietu edukacyjnego, z którego się uczą. Nauczyciel może polecać najpierw pisanie tylko poszczególnych liter (tak by uczniowie mogli wyćwiczyć ich kształt), a następnie pisanie sylab, wyrazów, zdań złożonych tylko z podstawowego alfabetu (zakładamy, że te litery dziecko poznało już w zerówce).

– Blok ćwiczeń z trudniejszymi literami, takimi jak: ą, ę, ó, ż, spółgłoskami miękkimi i zmiękczeniami przez „i” oraz dwuznakami. Rozkładówki budowane według stałego schematu:

? jedna strona przeznaczona na dwie litery: pisanie małej i wielkiej litery w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie – w liniaturze standardowej;

? druga strona: różnorodne ćwiczenia związane z pisaniem wyrazów i zdań z tymi literami.

Materiał pozwala na wyćwiczenie przez uczniów pisowni trudniejszych liter i dwuznaków. Spółgłoski miękkie i zmiękczenia przez „i” zestawiono ze sobą, dzięki czemu uczniowie od razu ćwiczą pisanie tych znaków w opozycji i mogą łatwiej przyswoić zagadnienia ortograficzne.

– Blok ćwiczeń ze wszystkimi poznanymi literami.

W całym zeszycie znajdują się ponadto ćwiczenia dotyczące: kończenia lub kolorowania rysunków, podpisywania obrazków oraz rebusy, rozsypanki literowe i wyrazowe (różne typy ćwiczeń usprawniających rękę i umiejętność pisania).

• Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie utrwalają umiejętność poprawnego pisania liter w separacji, połączeń literowych, wyrazów i zdań, a także usprawniają rękę, percepcję i pamięć wzrokową.

WSiP
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-021-7021-8

Liczba stron: 80

Format: 200x270mm

Cena detaliczna: 33,20 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...