Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamień łez 2

Terry Goodkind

Kamień łez 2

55,90

 

Drugi tom cyklu „Miecz Prawdy”.
Richard Cypher pokonał ostatecznie demonicznego Rahla Posępnego. Zaczyna też rozumieć dar magii, którym rozporządza. Wyrusza do leżącego w Starym Świecie pałacu Sióstr, by nauczyć panować się nad swoimi mocami i odkryć ciemne sekrety własnego dziedzictwa. Tymczasem Kahlan Amnell, ostatnia Matka Spowiedniczka i ukochana Richarda, musi powieść siły Midlanda do boju z okrutną armią Rahla. Nie może sama powstrzymać rzezi, lecz w Aydindril Zedd, ostatni prawdziwy czarodziej, trzyma być może klucz do ocalenia…
Terry Goodkind to niewątpliwie gwiazda światowej fantasy. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdzili czytelnicy. Ich zainteresowanie sagą "Miecz Prawdy" sprawiło, że znalazła ona poczesne miejsce w kanonie gatunku, a autora wyniosła do panteonu jego pisarzy.
Dotychczas w cyklu „Miecz Prawdy” nakładem REBISU ukazały się:
Pierwsze prawo magii Kamień Łez Bractwo Czystej Krwi Świątynia Wichrów Dusza ognia Nadzieja pokonanych Filary Świata Bezbronne imperium Pożoga Fantom Spowiedniczka Dług wdzięczności – prequel cyklu Wróżebna machina Pierwsza Spowiedniczka

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-09-15

ISBN: 978-83-712-0487-6

Tytuł oryginalny: Stone of Tears

Liczba stron: 892

Rebis

Format: 13.1x20.3

Cena detaliczna: 55,90 zł

Tłumaczenie: Lucyna Targosz

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...