Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamień
7.5

(474 ocen) wspólnie z

36,90

 

Trzeci tom cyklu.
Co się stanie, gdy na obrzeżach romskiej osady na sądecczyźnie, zostanie znaleziony martwy chłopczyk o jasnej skórze? I gdy się okaże, że w osadzie ukrywana jest blondwłosa dziewczynka? Napięcie między Romami a ich sąsiadami nigdy nie było większe. A wkrótce policja odkryje, że w okolicy znikały też inne dzieci...
Komenda Wojewódzka prosi doktor antropologii kulturowej Ankę Serafin o pomoc w dotarciu do Romów, którzy z policją nie chcą rozmawiać. Anka będzie się musiała zmierzyć nie tylko z murem milczenia, ale i z własnymi wyobrażeniami. Obudzi też swojego demona. Tymczasem walczący o pozycję w redakcji opiniotwórczego pisma dziennikarz śledczy Bastian Strzygoń jak zwykle wsadzi kij w mrowisko. W dodatku wokół Czarnej zaczyna krążyć pewna funkcjonariuszka służb specjalnych...
Konflikt, niezrozumienie i strach komplikują śledztwo coraz bardziej. Kim są dziewczynka z osady i martwy chłopiec? Co spotkało pozostałe dzieci? Jak daleko sięga tajemnica Czarnej? I czy stereotyp jest silniejszy od prawdy?

Dolnośląskie
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-271-5601-3

Liczba stron: 448

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...