Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamień z serca

Jake Maia Arlow

Kamień z serca

34,99

 

Dwie dziewczyny, zamieć śnieżna i gorąca czekolada... Poznajcie przepis na zimowy romans – idealny dla kochających „She Drives Me Crazy” i „Ofelia mimo wszystko”!

Martwe ryby nie złamią ci serca. Zwłaszcza te, które nie żyją od milionów lat. Dlatego Shani zamierza myśleć wyłącznie o martwych rybach. A konkretnie o skamielinach, które będzie badać w Waszyngtonie w ramach stypendium.
Jednak jej myśli zaprząta „przeurocze” pierwsze spotkanie z May, na którą wpadła przypadkiem... samochodem mamy. Shani może dopisać to do listy swoich wątpliwych sukcesów: związek z – jak jej się wydawało – wymarzoną dziewczyną skończył się trudnym zerwaniem, a wyjazd na stypendium oznacza dla jej mamy samotne święta. Jedno jest pewne: przerwa zimowa nie stanowi dla niej przerwy od problemów. Pomimo niefortunnego początku Shani i May zbliżają się do siebie, a szalejąca śnieżyca, która odcina je od świata, zmusza Shani do zmierzenia się ze swoimi uczuciami.
Czy śnieg, zimowe dekoracje, kubki z gorącą kawą, życzenia i magia świąt sprawią, że jej serce znów otworzy się na miłość?

Zabawna, szczera i prawdziwa... Jake Maia Arlow to jeden z najważniejszych nowych głosów w literaturze młodzieżowej”  Kelly Quindlen, autorka powieści „She Drives Me Crazy”

Burzliwa podróż od złamanego serca, po wspomnienie pierwszej miłości, aż do wejścia w dorosłość. Shani sprawi, że będziesz się śmiać, płakać i kibicować jej aż do ostatniej strony.  Racquel Marie, autorka powieści „Ofelia mimo wszystko”

Dowcipna, pełna rozbrajającej chemii pomiędzy bohaterami, przepełniona słodyczą wyśmienitej gorącej czekolady i przyprószona delikatnym śniegiem  „Kamień z serca” to powieść idealna na zimowy wieczór! W trakcie czytania będziecie chcieli delektować się każdym jej słowem, a po przeczytaniu polecicie ją każdemu, kogo tylko znacie.  Dahlia Adler, autorka powieści „Cool for the Summer”

Jake Maia Arlow to osoba autorska i podcasterska, która zadebiutowała w czerwcu 2021 roku queerową powieścią dla młodzieży „Almost Flying". Studiowała w Barnard College biologię „ewolucyjną i creative writing (twierdzi, że to wcale nie są bardzo odległe dziedziny). Współtworzy kilka podcastów: „Not Past It”, „Invisibilia”, „FiveThirtyEight's”. Lubi podróżować i uważa, że w każdym miejscu można znaleźć coś godnego uwagi.

Moondrive
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-813-5299-4

Liczba stron: 344

Moondrive

Format: 135 x 205

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Kinga Markiewicz

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...