Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamperem przez Polskę Część 3

Anna Jurczyńska

Kamperem przez Polskę Część 3

7.9

(7 ocen) wspólnie z

23,63

 

Trzecia część cyklu „Pamiętniki Fenka” przeniesie Cię do wspaniałych zakątków Polski, które zobaczysz w zupełnie inny sposób. Może tu mieszkasz? Może tu byłeś z wizytą? Może kiedyś tu będziesz?

To właśnie tu czeka na Ciebie przygoda. Zobaczysz rycerskie walki w Malborku, pognasz doliną Baryczy, przejdziesz lubelski Quest, spotkasz zamkowego ducha i wiele innych atrakcji. Kiedy zamkniesz oczy, słyszeć będziesz piosenki z bieszczadzkich szlaków…
Usiądź wygodnie i pozwól się zabrać w podróż, z której nie będziesz chciał wracać. Będę tuż obok. Gdy dotrzesz do ostatniej strony, przekonasz się, że tak naprawdę wszystko się dopiero zaczyna.

Zanim nadejdzie dzień, w którym Twoje dziecko powie Ci, że wzywa je wielka przygoda, zanim oznajmi Ci, że odległy horyzont to dla niego stanowczo za blisko, że sklepienie nieba to dla niego zbyt nisko, a głębiny mórz o wiele za płytko, zanim przyjdzie moment, w którym wypuścisz jego dłoń ze swojej ręki, by wreszcie mogło ruszyć na podbój dorosłego świata – podaruj mu swój czas. A potem usiądź razem z nim i otwórz tę książkę. Zacznij czytać ją na głos, a po chwili poczujesz, jak zanurzacie się w lekturze, która wciąga Was po uszy i pochłania bez reszty…


W części trzeciej Fenek odwiedzi takie miejsca jak: Kalisz, Malbork, Kielce, Brzeg, Stawy Milickie, Lublin, Wolsztyn, Sucha Beskidzka, Bieszczadzki Park Narodowy, Szlak Orlich Gniazd, Kłodzko, Kórnik

Jest to pierwszy pamiętnik, w którym bohater nawiązuje tak silne relacje z dzieckiem. Po tej lekturze zapragniesz wyruszyć we wspólną podróż, aby zobaczyć te miejsca, o których pisze autor.

Sobik
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-668-8408-3

Liczba stron: 96

Format: 16.5x21.5cm

Cena detaliczna: 29,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...