Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kardynał w sercu kościoła

Burke Raymond Leo

Kardynał w sercu kościoła

7.7

(6 ocen) wspólnie z

24,90

 

Niniejsza książka to pobudzające do refleksji świadectwo walki o to, co najważniejsze i najpiękniejsze w Kościele, czyli o świętość Boga i życie wieczne człowieka.?
Kardynał w sercu Kościoła to zbiór pasjonujących wywiadów przeprowadzonych przez francuskiego dziennikarza Guillaume'a d'Alancon'a, delegata biskupiego ds. rodziny i życia w Diecezji Bayonne z kard. Raymondem L. Burke'm na tematy: piękna katolickiej wiary, Kościoła i dręczącego go kryzysu, który według Kardynała najgłębiej objawia się w desakralizacji i banalizacji Świętej Liturgii. Kolejne części książki stanowią rozdziały o rodzinie i grożących jej niebezpieczeństwach, wartości ludzkiego życia oraz nadziei na odzyskanie tego, co na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zniknęło z życia Kościoła.
Kardynał Burke, osoba, która będąc Prefektem Najwyższego Trybunału Prefektury Apostolskiej, przypomniała z całą mocą o zakazie udzielania Komunii Świętej politykom opowiadającym się za dzieciobójstwem, w niezwykle pokorny, a jednocześnie w pełen polotu sposób opowiada o swoim rodzinnym domu, świadectwie wiary jego rodziców, księży i sióstr zakonnych, którzy go katechizowali, oraz o swoim powołaniu kapłańskim i biskupim.??

Raymond Leo Burke ur. 30.06.1948 r. w Richland Center w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mianowany biskupem przez Jana Pawła II w 1994 r. Wezwany do Rzymu w 2008 r., by objąć stanowisko prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. W 2010 r. został wyniesiony do godności kardynalskiej przez Benedykta XVI, a w 2014 r. mianowany przez papieża Franciszka patronem Zakonu Maltańskiego. 26 września 2015 r. został członkiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.??

Wydawnictwo Diecezjalne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-257-0929-7

Liczba stron: 200

Format: 125x180mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...