Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą 6-9 lat

Bożena Dybowska

Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą 6-9 lat

34,90

 

Nowość z edukacyjnej serii Kapitan Nauka! Tym razem Kapitan żegluje po morzu podchwytliwych słówek i unika raf błędnej pisowni. Dzięki fantastycznie zilustrowanym kartom obrazkowym ortografia sama wchodzi do główki!
"Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą" to poradnik dla opiekunów oraz 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego podczas wspólnej zabawy. Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, czyli uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Na awersie znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu, karty uczą ortografii globalnie, dzięki zapamiętywaniu całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Fiszki świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!
Poradnik dla opiekunów "Karty obrazkowe Ortografia" (26 str.) prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.
A oto 10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:
ch wymienia się na sz
ch na końcu wyrazów
ó wymienia się na o
ż w zakończeniach -aż, -eż
ż wymienia się na g
rz w nazwach zawodów
rz po spółgłoskach p, b, t, g
u na początku wyrazu
si, zi, ci, dzi, ni przed samogłoskami
ś, ź, ć, dź, ń przed spółgłoskami
Autorką ilustracji do kart jest Magdalena Popovics.
Karty są integralną częścią poradnika „Karty obrazkowe Ortografia” i nie mogą być sprzedawane osobno.
W serii ukazały się także: "Karty obrazkowe Ortografia z mrówką i borówką".

Edgard
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-8523-9

Liczba stron: 110

Format: 155x155mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...