Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Karty pracy DISC Ćwiczenia z budowania relacji w życiu zawodowym i osobistym

Karty pracy DISC Ćwiczenia z budowania relacji w życiu zawodowym i osobistym

76,27

 

Przewodnik w przejrzysty sposób prezentuje założenia i zastosowanie modelu DISC w praktyce. Zgodnie z tym modelem można wyróżnić cztery podstawowe style zachowań ludzi (oznaczone zwyczajowo kolorami: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim), według których każdy człowiek stanowi określoną kombinację różnych cech oraz sposobów postępowania, podejmowania decyzji czy preferowanych form komunikacji. Mając wiedzę o tym, jaki styl lub style u nas dominują, możemy polepszyć nasze relacje zawodowe i osobiste.

Książka zawiera gotowe ćwiczenia w obszarach dotyczących relacji w biznesie oraz w życiu prywatnym: poznawania siebie, swoich mocnych stron, motywacji, pracy z przekonaniami i obawami, wartościami, umiejętnościami poznania i zrozumienia zachowań innych.

Czytelnik znajdzie tu także wypowiedzi praktyków – przedsiębiorców, doradców zawodowych, wykładowców, nauczycieli stosujących metodykę DISC, oraz badania prezentujące wyniki wykorzystania opisywanej metody w grupie przedsiębiorców, studentów oraz w rekrutacji.

Praktycznym uzupełnieniem publikacji są karty pracy dostępne na stronie www.aplikacja.czaplaandmore.com(Nowe okno)(Link do innej strony). Materiały są podzielone na cztery moduły, do których dostęp uzyskuje się poprzez wpisanie unikalnego kodu zamieszczonego w środku książki.

Poradnik może zainteresować pracowników działów HR, trenerów, coachów, psychologów, doradców zawodowych, nauczycieli oraz osoby prywatne. Może być uzupełnieniem posiadanej już wiedzy o metodzie DISC, jak również doskonałym przewodnikiem do zgłębiania jej od podstaw.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788383581651

Liczba stron: 112

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...