Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Karzełkowo w śnieżnej czapie + CD

Andrzej Sobczak

Karzełkowo w śnieżnej czapie + CD

14,94

 

Piękne wierszowane historie o niezwykłych przygodach małych skrzatów to kontynuacja cyklu „W Karzełkowie” napisanego przez Andrzeja Sobczaka, autora słów do ponad tysiąca piosenek, w tym takich przebojów, jak "Przeżyj to sam" zespołu Lombard czy "Dorosłe dzieci" grupy Turbo. Ten ceniony radiowiec, kabareciarz, producent i twórca ponad stu filmów dokumentalnych w połowie lat 80. zaczął pisać bardzo poczytne bajki dla dzieci. Wiele z nich ukazało się nie tylko w wersji książkowej, ale również dźwiękowej, na kasetach i płytach kompaktowych, w doborowej obsadzie – głosu postaciom użyczyli m.in. Bohdan Smoleń, grupa VOX, Andrzej Kozioł, Jerzy Słota, Andrzej Zaucha, Andrzej Zaorski, Siostry Winiarskie, Hanna Banaszak, Krzysztof Deszczyński.

Miejscem wydarzeń jest Karzełkowo, leśna osada skrzatów. Łapciuś i jego przyjaciele rozwiązują kolejne zagadki i pomagają swoim przyjaciołom mieszkającym w lesie. Wartka akcja i nieomal kryminalna intryga dostarczają najmłodszym słuchaczom i czytelnikom wielu emocji.
Piękna oprawa graficzna doskonale oddaje słowiański charakter skrzatów, dopełnia historię malowniczymi pejzażami, jesiennymi, ciepłymi pastelami czy chłodnymi barwami zimy.

Na płycie CD dołączonej do książeczki znajduje się świetna, pełna ekspresji interpretacja Andrzeja Lajborka, aktora Teatru Nowego w Poznaniu. Towarzyszy jej klimatyczna oprawa muzyczna. Wszystkie utwory muzyczne zostały napisane specjalnie do tej bajki. Zapis nutowy niektórych piosenek można pobrać ze strony www.karzelkowo.pl Na tej stronie dedykowanej dużym i małym wielbicielom Łapciusia, Bzika, Safanduły, znajdują się dodatkowe informacje o bajkach i ich autorze.
A w książeczce niespodzianki: dla dzieci – arkusz naklejek z głównymi postaciami
z bajki, dla rodziców – inspiracje do wspólnej lektury i zabawy z dziećmi.

Obok niewątpliwych walorów estetycznych tej publikacji na podkreślenie zasługują jej wyjątkowe aspekty dydaktyczne: wprowadza dzieci w świat poezji, która znacznie intensywniej niż proza pobudza ich wyobraźnię, pozwala dzieciom poznać klasyczne porzekadła i przysłowia, dostarcza informacji o typowych zjawiskach przyrodniczych oraz obyczajach zwierząt mieszkających w lesie, niesie również przesłanie o wartości przyjaźni.

Nowela
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-620-0819-3

Tytuł oryginalny: KARZEŁKOWO W ŚNIEŻNEJ CZAPIE PLUS PŁYTA CD AUDIO

Liczba stron: 48

Format: 225x205mm

Cena detaliczna: 25,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...