Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kasia i jej kot Tom 1

null

Kasia i jej kot Tom 1

31,24

 

Rewelacyjna humorystyczna seria dla wszystkich miłośników kotów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kasia jest dziewczynką, która mieszka z ojcem. Ich spokojne życie wywraca się do góry nogami, kiedy adoptują kota. Sushi okazuje się lekko szalony – uwielbia dokazywać i psocić, na dodatek jest mądrzejszy od niejednego człowieka. Dowiadujemy się też, że to nie jest jego pierwsze kocie życie... Następuje mnóstwo wesołych przygód Kasi i jej pupila, a czytelnik zaczyna powoli rozumieć starą prawdę, że nie kot dostosowuje się do właściciela, lecz właściciel musi dostosować się do kota! Cykl cieszy się dużym powodzeniem w krajach frankofońskich. Zyskuje wysokie oceny czytelników, którym podoba się połączenie lekkiej formy przekazu z wysokiej jakości humorem i mądrymi przesłaniami poszczególnych krótkich historyjek. Odbiorcom podoba się także nowoczesny i nieco uproszczony styl rysunków, który idealnie pasuje do tematyki komiksu. Scenariusz cyklu tworzą wspólnie dwaj znani francuscy twórcy urodzeni pod koniec lat 60. XX wieku: Hervé Richez, autor tekstów do prawie trzydziestu serii, głównie humorystycznych i młodzieżowych, jak Buzzi czy Dirty Henry – oraz Christophe Cazenove, współautor niemal pięćdziesięciu cykli humorystycznych, w tym takich hitów jak Les Gendarmes (Żandarmi) czy Les Pompiers (Strażacy), jednak największą sławę, także w Polsce, zyskał dzięki tworzonej wraz z Williamem serii o dwóch zwariowanych siostrach pt. Sisters. Rysunki są dziełem Yrgane Ramon, młodej francuskiej graficzki prasowej i książkowej oraz tatuażystki, która w świecie komiksowym zaczęła karierę właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie.

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-281-6692-9

Tytuł oryginalny: Cath & son chat 1

Liczba stron: 144

Format: 16.7x25.5cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...