Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Katechizm Elementarz dziecka Bozego 1

Marek Zbigniew

Katechizm Elementarz dziecka Bozego 1

13,50

 

Pakiet edukacyjny nauczania religii serii: „DROGI PRZYJACIÓŁ PANA JEZUSA" obejmuje pierwszy etap edukacji szkolnej - klasy I-III. Aktualnie przedkładamy część pierwszą pakietu. Są w nim realizowane wszystkie wymagania „Programu nauczania religii dla klas I-III szkoły podstawowej", AZ-1-01/10 Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Zgodnie z jego założeniami pakiet został tak zaprojektowany, by w poszczególnych częściach prowadzić wychowanków do inicjacji w sakramenty pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
Do klasy pierwszej szkoły podstawowej proponujemy „Elementarz dziecka Bożego" pt. „Jezus prowadzi". Zgodnie z przyjętą metodyką pracy z uczniem w klasie I, w skład pakietu wchodzą: materiały dla ucznia w wersji papierowej - „Elementarz dziecka Bożego", e-Elementarz oraz „Podręcznik metodyczny" z materiałami multimedialnymi dla katechety.
„Podręcznik metodyczny" zawiera adresowane do katechety propozycje scenariuszy każdej z jednostek lekcyjnych wraz z przygotowanymi do ich przeprowadzenia materiałami medialnymi zredagowanymi w zapisie elektronicznym.
„Elementarz Dziecka Bożego" (w zapisie tradycyjnym) i towarzyszący mu e-Elementarz (w zapisie elektronicznym) są drugą częścią pakietu. Jego adresatami są uczniowie.
„Elementarz dziecka Bożego" oraz „e-Elementarz" stanowią dwa odrębne i wzajemnie uzupełniające się elementy procesu edukacji religijnej. Ich zadaniem jest rozbudzanie wielorakiej aktywności ucznia zarówno podczas zajęć szkolnych, jak też przy wykonywaniu pracy domowej. O formie ich wykorzystania rozstrzyga katecheta.

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-0194-7

Liczba stron: 92

Format: 210x240mm

Cena detaliczna: 13,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...