Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba

Justyna Bednarek

Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba

39,88

 

„Trzymasz przed sobą książkę, która opowiada historie prawdziwych ludzi. Takich, którzy żyli kilka, kilkadziesiąt, kilkaset czy nawet kilka tysięcy lat temu. Łączy ich to, że Kościoły na całym świecie uważają ich za świętych. Tylko… co to właściwie znaczy? Jaki jest człowiek, o którym mówią, że jest święty?” „Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba” to niezwykła propozycja z ponadczasowym przesłaniem, że każdy z nas może zostać świętym, bo każdy może czynić dobro. Na przykładach żywotów świętych, tych bardziej i mniej znanych, dziecko będzie mogło zobaczyć, jak różnie toczy się ludzkie życie i że święty naprawdę nie oznacza idealny, a do świętości prowadzą bardzo różne drogi. Dzieci poznają różne postaci – od starotestamentowych proroków, poprzez świętych z początków chrześcijaństwa, aż do całkiem niedawno żyjących osób pochodzących z całego świata. Poza opisanymi żywotami w środku znajdą się także fragmenty mające przybliżyć dzieciom konteksty biblijny i historyczny. Tekst napisała Justyna Bednarek, jedna z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci („Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, seria „Kury”), a całość uzupełniają niezwykłe dziergane ilustracje Anny Jareckiej-Salamon. Od autorki: „Pisząc tę książkę, czerpałam, między innymi, z Pisma Świętego, z Apokryfów Nowego Testamentu i Złotej Legendy. Nie wszystko jest wiedzą historyczną, znajdziecie tu trochę legend, a trochę mojej własnej wyobraźni. Ale to, co najważniejsze, jest prawdziwe: ludzka miłość i staranie, żeby zmienić świat wokół siebie na lepsze.”

Wydawnictwo Kobiece
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788383218090

Liczba stron: 96

Format: 23.0x28.0cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...