Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kim jest Dzong Un?

Czop Edgar

Kim jest Dzong Un?

5.3

(25 ocen) wspólnie z

29,00

 

Żaden kraj nie wzbudza tylu kontrowersji i nie jest tak źle rozumiany jak Korea Północna i żaden współczesny tyran nie pozostał bardziej tajemniczy niż jego wszyscy przywódcy, od Kim Il Sunga zaczynając, a kończąc na obecnym – Kim Dzong Unie.
Książka Kim jest Kim Dzong Un? jest pierwszą i jedyną monografią w języku polskim. Autorzy polskiej biografii Kim Dzong Una - Nicolas Levi i Edgar Czop - odsłaniają kurtynę, ukazując historię życia człowieka zwanego „wcieleniem miłości i moralności”, człowieka niezwykle tajemniczego, który nie tylko odziedziczył władzę, ale był i jest w stanie ją utrzymać.
To książka nakreślająca również uwarunkowania polityczne, które doprowadziły do mianowania Kim Dzong Una następcą ojca – Kim Dzong Ila.
Badania nad niezwykle złożonym i dynamicznie zmieniającym się procesem politycznym w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej nie są pełne, a ścieżki wiodące do głębszego poznania tego zagadnienia nie zostały jeszcze przetarte. Z tych też względów nowa pozycja wydawnictwa Kwiaty Orientu jest zaledwie próbą przedstawienia najważniejszych odpowiedzi na poszczególne pytania dotyczące życia Kim Dzong Una. Książka Kim jest Kim Dzong Un? jest jedyną w swoim rodzaju, ponieważ zawiera w przypisach materiały nie tylko w językach zachodnich, lecz także innych językach europejskich i azjatyckich, co pozwala spojrzeć na analizowaną materię z wielu perspektyw.

Książkę poleca Cezary Łazarewicz:

Najpotężniejszą dynastią na świecie jest dynastia Kimów - Kim Ir Sen, Kim Dzong Il, Kim Dzong Un. Rządzą nieprzerwanie Koreą Północną od roku 1948. Władza, tak jak kiedyś w feudalnych królestwach, przechodzi tam zawsze z ojca na syna. Kimowie mają władzę absolutną – podlega im wszystko i każdy, a do tego poddani, podobnie jak w Rzymie cesarzom, oddają im boską cześć.
O kulcie Kimów niewiele było wiadomo, bo Koreę od wolnego świata odgradzają wysokie mury i szczelne zasieki. Dziś w tym murze robią wyłom Nicolas Levi i Edgar Czop, badający od lat życie polityczne w Korei Północnej. To niełatwe zadanie. Bo zbieranie informacji o życiu reżimu jest jak układanie puzzli połączone ze stawianiem tarota. Z oficjalnych komunikatów rządowej agencji prasowej można się jedynie dowiedzieć o codziennych dowodach miłości ludu wobec swojego umiłowanego przywódcy. By napisać więcej trzeba umieć czytać między wierszami, dotrzeć do nielicznych uciekinierów lub samemu odwiedzić ten najbardziej zamknięty kraj świata. To ostatnie zadanie niewielu naukowcom i dziennikarzom się udało. Nicolas Levi jest jednym z nielicznych, który na własne oczy mógł obejrzeć państwo, gdzie rządzą idee absurdalnej ideologii Dżucze.
Naprawdę nie wiem, jak autorom udało się dotrzeć do tylu interesujących informacji o rządzącym obecnie Koreą Kim Dzong Unie, skoro nawet jego data urodzenia trzymana jest w tajemnicy. Dostajemy w ich książce kompendium wiedzy na temat funkcjonowania państwa Kimów, mechanizmów władzy i rodzinnych zależności. Dzięki Leviemu i Czopowi poznajemy od kuchni to najbardziej niedorzeczne państwo świata. Tego nie wymyśliłby nawet Orwell.

Kwiaty Orientu
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-944-3270-6

Liczba stron: 220

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...